Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 15:19
 
Vali Çeber, Amatör Denizci Belgesi İçin Başvuru Yaptı
Rize Liman Başkanı Uğur Uzunoğlu, Rize Valisi Kemal Çeber’i Makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Vali Çeber, ‘Amatör Denizci Belgesi’ için başvuruda bulundu.
RİZE HABERLERİ Haberi
Vali Çeber, Amatör Denizci Belgesi İçin Başvuru Yaptı

Rize Valisi Kemal Çeber, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın himayesinde yürütülen, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e kadar 1 milyon vatandaşa denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek eğitim sonrasında amatör denizci belgesi düzenlemek, denizci millet, ülke hedefine ulaşmak projesi kapsamında ‘Amatör Denizcilik Belgesi’ için müracaatta bulundu.


Rize Liman Başkanı Uzunoğlu, projeye ilişkin yaptığı açıklamada; Amatör Denizci Belgelerinin ücretsiz olarak alınabileceğini, alınacak bu belge ile de boyu 24 metreye kadar olan özel teknelerin kullanılabileceğini söyledi.


Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasının yanında ciddi sayılabilecek iç sulara da sahip olduğunu belirten Vali Çeber, “Bu potansiyelimizi daha verimli kullanmalıyız. Onun incin insanlara amatör denizcilik kültürünü öğretmemiz ve sevdirmemiz lazım. Bu projede bunu amaçlamaktadır” dedi ve Amatör Denizcilik Kursu katılım belgesini imzaladı.

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: Vali, Çeber,, Amatör, Denizci, Belgesi, İçin, Başvuru, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı