Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:24
 
Üreticilerimiz Rahat Olsun, Çayın Tamamını Alacağız
Üreticilerin Çayını İşi Aceleye Getirmeden, Heyecanlanmadan, Tedirgin Olmadan ve Bir Anda Toplamanın Zarar Vereceğini Düşünerek Günlük Kotasına Uygun Şekilde Toplamasını İstediklerini Belirten Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, ''Herkes Günlük Çay Limiti Neyse Onu Getirirse Tamamını Alacağız.'' dedi.
Rize Haberi
Üreticilerimiz Rahat Olsun, Çayın Tamamını Alacağız

Genel Müdürlük binasında basın mensupları ile bir araya gelen Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Üreticilerin Çayını işi aceleye getirmeden, heyecanlanmadan, tedirgin olmadan ve bir anda toplamanın zarar vereceğini düşünerek günlük kotasına uygun şekilde toplamasını istediklerini belirterek; ''Herkes günlük çay limiti neyse onu getirirse tamamını alacağız.'' dedi.

 

Alim açıklamasında;'' Geçen yıl yaklaşık 750 bin ton yaş çay aldıklarını hatırlatarak, "Yıllık hedefimiz 650 bin ton ama müstahsilin mağdur olmaması için almamız gereken çayı alacağız. Üreticilerimizin işi aceleye getirmeden, heyecanlanmadan, tedirgin olmadan ve bir anda çayı toplamanın zarar vereceğini düşünerek günlük kotasına uysun. ÇAYKUR'un günlük alım limiti 9 bin tondur. Bunun üzerine çıkıldığı zaman ister istemez çay işlemeyeceğiz. Herkes günlük çay limiti neyse onu getirirse tamamını alacağız. Mağduriyet yaşanmaması için üreticilerimizin getirmesi gereken çayı getirmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın artık en az üç gün randevusu var. İşçi alımına ihtiyaç duymadan her ailenin kendi çayını toplayabilecek bir süre var. Kampanyanın bu nedenle huzurlu, sağlıklı ve bereketli geçeceğini düşünüyoruz. Çay alımında herhangi bir sıkıntımız yok. Yeter ki acele etmeyelim. Çayı bir günde veya iki günde bitirelim mantığına gitmeyelim." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Üreticilerimiz, Rahat, Olsun,, Çayın, Tamamını, Alacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı