Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 04:41
 
Ünlü Spor Yazarından Rizespor'a Çirkin İthamlar
Ünlü Spor Yazarı Tahir Kum, Ulusal Bir Gazetede Yayımlanan Köşe Yazısında Rizespor Hakkında Haddi Aşan İthamlarda Bulundu.
Rizespor Haberi
Ünlü Spor Yazarından Rizespor'a Çirkin İthamlar

Ünlü Spor Yazarı Tahir Kum, 22.05.2020 tarihinde ulusal bir gazetenin internet sayfasında yayınlanan ''İşte küme düşme istemeyen 7 kulüp!'' isimli yazısında aralarında Rizespor'unda bulunduğu 7 süper lig ekibi için çirkin benzetmelerde bulundu.

 

Ülkemiz ile birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan Covit-19 salgını nedeni ile 7 süper lig ekibinin liglerin oynanmaması ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna başvuru yaptıklarını iddia ederek aralarında Rizespor'unda bulunduğu 7 süper lig ekibi için;  ''Futbolumuzun 'Komedi Dans Grubu', ''futbolumuzun hiç gelişememiş 7 ‘cüceleri!’ gibi haddi aşan söylemlerde bulunan Kum'a taraftarların tepkisi gecikmedi.

 

İşte o ithamlar;

 

''Futbolumuzun 'Komedi Dans Grubu'

 

Peki, kim mi bunlar? Kayserispor, Konyaspor, Kasımpaşa, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Malatyaspor ve Rizespor. “Ligi oynayalım ama küme düşme olmasın” teklifini yapan futbolumuzun hiç gelişememiş 7 ‘cüceleri!’ ‘Komedi Dans Grubu’ da diyebiliriz onlara, komik oldukları için. Mümkün müdür böyle bir şey, Allah aşkına? Küme düşmenin olmayacağı bir ligde bu zihniyetteki adamların liderlik ettiği bu takımlardan(!) ne beklersiniz? Adil ve dürüst bir ligden bahsedilebilir mi?.. Nasıl bir kafadır bu?''

 

''Peki gerekçeniz ne?' diye soran olmadı mı?

Böyle bir talebin sağlıkla ne ilgisi vardır? Merak ediyorum... Acaba bu önergeyi veren kulüplere biri de o toplantıda ‘Peki, gerekçeniz ne arkadaşlar?’ diye sordu mu? Öyle ya... “Acaba pandemi konusunda diğer 11 takımdan bu 7 takımı ayıran fark nedir” diye? Belki de bu kulüplerin gerekçeleri, bağışıklık sistemi ‘zayıf insanlara’ etkisi yüksek olan bu virüsün küme düşme korkusu yaşayan ‘zayıf takımlarda’ da etkili olabileceği varsayımlarıdır! ‘Zayıf’ oldukları için belki de diğerlerine oranla kendilerini risk grubunda görmüş olmalarındandır. Ne dersiniz?''

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Ünlü, Spor, Yazarından, Rizespor'a, Çirkin, İthamlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı