Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 22:23
 
Türkiyeʹden Fransaʹya Seyahat Uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, Fransaʹdaki protestolara ilişkin bu ülkeye yönelik bir seyahat uyarısı yayımladı. Fransaʹdaki ekonomik koşulları protesto etmek amacıyla başlatılan ''SARI YELEKLİLER'' adlı toplumsal hareketin, ülke çapındaki sokak eylemlerini sürdürdüğünün hatırlatıldığı duyuruda, şunlar kaydedildi:
ULUSAL HABERLER Haberi
Türkiyeʹden Fransaʹya Seyahat Uyarısı

ˮBugüne dek cereyan eden olaylarda, Fransaʹnın farklı şehirlerinde,  şehirler arası yolların trafiğe kapatılması, barikatlar oluşturulması, otoyol  gişelerinin işgali, son olarak 1 Aralık günü Parisʹte şehrin en işlek  caddelerinde yürüyüş, barikat kurma, araba yakma ve güvenlik kuvvetleriyle  çatışmaya varan eylemler yeniden yaşanmıştır. Üçüncü haftasına giren eylemlerin  bugüne kadarki bilançosuna göre 2 kişi hayatını kaybetmiş, 850ʹden fazla kişi  yaralanmıştır. Yaralananlar arasında yaklaşık 150 güvenlik mensubu bulunmaktadır. 17 Kasımʹdan bu yana devam eden ve şiddet dozu artmakta olan sokak  eylemleri nedeniyle, Fransaʹda yaşayan ve anılan ülkeye seyahat edecek  vatandaşlarımıza, Paris başta olmak üzere, şehirlerin bilhassa gösteri  alanlarından uzak durmaları, güvenliklerini tehlikeye sokacak mekanlarda  bulunmamaları önemle tavsiye edilmektedir. Yine mevcut koşullarda, otoyol ve  şehirler arası yollarda yapılan yol kapama eylemlerini dikkate alarak tedbirli  davranmaları önerilmektedir.ˮ Türk vatandaşlarının olayların gelişimiyle ilgili yerel basın-yayın  kuruluşlarını yakından izlemelerinde ve Fransız makamları ile Bakanlığın,  Türkiyeʹnin Paris Büyükelçiliğinin ve Fransaʹdaki Başkonsolosluklarının  yapabilecekleri ilave uyarı ve duyuruları takip etmelerinde fayda bulunduğunun  vurgulandığı duyuruda, vatandaşların ihtiyaç halinde Konsolosluk Çağrı Merkeziʹne  başvurmalarının mümkün olduğu belirtildi.

 

Duyuruda, 24 saat hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkeziʹne Fransa’dan  ˮ 33 180 146335ˮ, Türkiyeʹden ise ˮ 90312 292 29 29ˮ telefon numarasından  ulaşılabileceği bildirildi.

Kaynak: Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Türkiyeʹden, Fransaʹya, Seyahat, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı