Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:11
 
Son 2 Yılda Bir Kuruşun Bile Boşa Gitmemesi İçin Çalıştık
Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Tasarruf tedbirleri kapsamında son iki yıldır bir kuruşun boşa gitmemesi için çalıştıklarını belirtti.
Rize Haberi
Son 2 Yılda Bir Kuruşun Bile Boşa Gitmemesi İçin Çalıştık

Genel Müdürlük binasında basın mensupları ile bir araya gelen Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Tasarruf tedbirleri kapsamında son iki yıldır bir kuruşun boşa gitmemesi için çalıştıklarını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti:

 

"Tasarruf bakımından kurumun en sağlıklı dönemini yaşamaktayız. Çay satış mağazalarımız Rize ve Tirebolu'da açılmıştı. Üçüncü Kemalpaşa'da açılıyor. Bunların günlük satışı 10 bin liranın altında kalmıyor. Tanıtım ve reklam anlamında çok ciddi katkısı oluyor. En kısa zaman içinde Artvin Kafkasor, Ovit ve Uzungöl çayları yeniden ürünlerimizin arasına katılacak. Zümrüt Yeşil Çay Pudrası geçen yıl toz halinde 5 ton satışımız oldu. Satışımız devam etmektedir. Yeşil çay pudrası dondurma sanayisinde, kurabiye, kek ve makarna gibi değişik alanlarda kullanılabiliyor. Sağlık anlamında katkıları biliniyor. Mezopotomya çayı 20 ilde satışını yaptık. Şimdi İstanbul, Ankara İzmir gibi büyük şehirlerde satışını yapacağız."

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Son, 2, Yılda, Bir, Kuruşun, Bile, Boşa, Gitmemesi, İçin, Çalıştık,
Yorumlar
Haber Yazılımı