Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 13:51
 
Saffet Mete İyidere Belediyesi İçin Aday Adayı Oldu
Saffet Mete; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gösterdiği Hedefler Doğrultusunda Çalışacağız.
SİYASET HABERLERİ Haberi
Saffet Mete İyidere Belediyesi İçin Aday Adayı Oldu

Rize’de İşadamı, Çaykur Rizespor Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı, Rize Kızılay İl Genel Sekreterliği ve 84. Nolu İyidere Karayolu Yük Taşıma Kooperatif İl Başkanlığı Görevlerini yürüten. Eski İyiderespor Başkanı Saffet METE 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den İyidere İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

Saffet Mete;

Türkiye’nin 2023 ve 2071 vizyonu doğrultusunda daha gelişmiş bir İyidere için aday olduğunu ifade eden Mete, destek olup adaylık için cesaretlendiren herkese teşekkür etti. Sn.METE Rize ve İyidere’nin kendisinin yaşam merkezi olduğuna değinerek, “Bu topraklar için çocukluğumdan bu yana her alanda elimden geldiğince görev aldım. Rize’nin marka değeri ve iftiharımız Çaykur Rizespor’da görev alma şerefini yaşadım. İyiderespor’umuz için aynı duygularla başkanlık yaptım. Taraftarlarımız ile birlikte sevindik birlikte üzüldük. Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcılığı görevi üstlendim. Rize Kızılay’ında yardıma muhtaç insanlara bir nebze destek olmaya çalıştık. Verilen hiçbir görevden kaçmadım ve hep hakkın halkın yanında olmaya gayret ettim.”

 

Belediye makamının halkın huzurunu, mutluluğunu, sağlığını artırmak için talip olunan makamlar olduğuna değinen Sn.Mete, “Bende İyiderelilerin bir kardeşi, abisi olarak bu göreve talip oldum. Rize’nin gururu dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefe bende karınca kararınca katkı sağlamak için talip oldum. Bu yola çıkanların taşıdığı bayrağı daha ileri taşımak için aday oldum. Bu yolda yürürken bir karıncayı bile incitmeden, karınca ile birlikte Hazreti İbrahim’in ateşine su taşımak için yola çıktım.” Diye konuştu.


Mete, aday adayı olacak herkese başarı dileyerek, adaylık yarışının ardından aday gösterilecek kişinin etrafında toplanarak Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda bundan önce çalıştıkları gibi çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Saffet METE kimdir;

Evli ve dört çocuk babası olan Sn. METE İyidere de hayata gelmiş; ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. Hayat hikayesini İyidere ve Rize için toplumsal çalışmalar ile dolduran Sn. METE tekrar İyiderelilere hizmet için kolları sıvadı.

 

Üstlendiği Görevler;

Rize’de İşadamı, Çaykur Rizespor Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği,

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı, 

Rize Kızılay İl Genel Sekreterliği,

84. Nolu İyidere Karayolu Yük Taşıma Kooperatif İl Başkanlığı,

İyidere Spor Kulübü Başkanlığı.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Saffet, Mete, İyidere, Belediyesi, İçin, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı