Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 12:26
 
Saffet Mete İyidere Belediyesi İçin Aday Adayı Oldu
Saffet Mete Ak Partiden Aday Adaylığını Açıkladı
- Haberi
Saffet Mete İyidere Belediyesi İçin Aday Adayı Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gösterdiği Hedefler Doğrultusunda Çalışacağız

 

Rizeli işadamı, ÇAYKUR Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı, Rize Kızılay İl Genel Sekreteri, 84 Nolu iyidere Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı, Eski İyiderespor Başkanı Saffet Mete, 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den İyidere ilçe belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

 

AK Parti'den İyidere Başkan Aday Adayı olan ÇAYKUR Rizespor'un Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Mete, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda bundan önce çalıştıkları gibi çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

 

Türkiye’nin 2023 ve 2071 vizyonu doğrultusunda daha gelişmiş bir İyidere için aday olduğunu ifade eden Mete, destek olup adaylık için cesaretlendiren herkese teşekkür etti.

 

Mete, Rize ve İyidere’nin kendisinin yaşam merkezi olduğuna değinerek, “Bu topraklar için çocukluğumdan bu yana her alanda elimden geldiğince görev aldım. Rize’nin marka değeri ve iftiharımız Çaykur Rizespor’da görev alma şerefini yaşadım. İyiderespor’umuz için aynı duygularla başkanlık yaptım. Taraftarlarımız ile birlikte sevindik birlikte üzüldük. Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcılığı görevi üstlendim. Rize Kızılay’ında yardıma muhtaç insanlara bir nebze destek olmaya çalıştık. Verilen hiçbir görevden kaçmadım. Hep hakkın ve halkın yanında olmaya gayret ettim.” dedi.

 

Belediye makamının halkın huzurunu, mutluluğunu, sağlığını artırmak için talip olunan makamlar olduğuna değinen Mete, “Bende İyiderelilerin bir kardeşi, abisi olarak bu göreve talip oldum. Rize’nin gururu dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefe bende karınca kararınca katkı sağlamak için talip oldum. Bu yola çıkanların taşıdığı bayrağı daha ileri taşımak için aday oldum. Bu yolda yürürken bir karıncayı bile incitmeden, karınca ile birlikte Hazreti İbrahim’in ateşine su taşımak için yola çıktım.” diye konuştu.

 

Mete, aday adayı olacak herkese başarı dileyerek, adaylık yarışının ardından aday gösterilecek kişinin etrafında toplanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda bundan önce çalıştıkları gibi çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Yeşim Saraç
Etiketler: Saffet, Mete, İyidere, Belediyesi, İçin, Aday, Adayı, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı