Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 22:19
 
RTE Üniversitesinden Teknofest'de ROKET Başarı
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli Koordinesindeki Ekip Teknofest 2019 Yarışmasında Sıralamada 2. Olarak Büyük Bir Başarıya İmza Attı.
Rize Haberleri Haberi
RTE Üniversitesinden Teknofest'de ROKET Başarı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli ve ekibinin, Mühendislik Fakültesinin İDEA-L laboratuarında yaptıkları IDEA-L HAVSA 1500 m alçak irtifa roketi ile Teknofes 2019 yarışmasında boy gösterdi. 

 

Birçok ilden yüzlerce katılım ile gerçekleştirilen yarışmada ''Alçak İrtifa Roketleri'' katogorisinde sıralamada 170.64 puan ile ikinci olan İDEA-L ekibi 4-10 Eylül tarihleri arasında Tuz Gülü'nde yapılacak olan final uçuşlarına katılmaya hak kazandı.

 

Haberi sosyal medya hesabından duyuran Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman mesajında; ''Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli ve ekibinin Mühendislik Fakültemiz İDEA-L laboratuarında yaptıkları IDEA-L HAVSA 1500 m alçak irtifa roketi Teknofestte yarıştı ve başarılı oldu. Tuz gölünde final uçuşlarında uçuş hakkı kazandı. 
 

Başta Prof. Dr. Adnan Midilli olmak üzere emeği geçen tüm araştırmacı İDEA-L takımı üyelerini ayrı ayrı kutlarım.'' ifadelerine yer verdi.

 

Güncel53 Gazetesi & Güncel Rize Gazetesi ailesi olarak bizlerde değerli hocamız Prof. Dr. Adnan Midilli ve ekibini tebrik eder; Üniversitemiz adına bu tip başarıların devamının gelmesini dileriz. 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: RTE, Üniversitesinden, Teknofest'de, ROKET, Başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı