Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 13:23
 
Rizespor’u Düzlüğe Çıkartacak Yönetimi Kuracağım
Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan KARTAL ocak ayında yapılacak kongre öncesi kulüpte ve AŞ’de yeni bir yapılanmaya gideceğini ifade etti.
Rizespor Haberi
Rizespor’u Düzlüğe Çıkartacak Yönetimi Kuracağım

Başkan Hasan Kartal, Rizespor yönetiminin Show yapma yeri olmadığını ifade ederek, Yönetime girecek kişiler, elini taşın altına sokacak insanlar olacak. Takımın deplasman giderlerini yönetim karşılayacak. Rizespor’a gelip ben başkanım, yöneticiyim deyip hava atılmaz. Para vermeden bu işler olmaz. Benim düşüncem budur. Rizespor’un şuanda para ile birlikte, birlik beraberlik ve iyi yönetilmeye ihtiyacı var. 

 

Bana göre Rizespor bugüne kadar hep öyle böyle şöyle yönetildi. Bir sistem düzen oturtulmadı. Günü birlik yönetildi. Günü kurtarmak için Rizespor’u yönet mantığı oldu. Peki sonra ne oluyor? Gittikçe yük ağırlaşıyor. Ağırlaşan yükün altında biri ezilecek. Bu yüzden sistemi güzel kurmak lazım gelir. Ben bunun mücadelesini vereceğim”.

 

Çaykur Rizespor Kulübü başkanı Hasan Kartal, Bir görev üstlendiğini belirterek, “Ben üzerime aldığım görevi tam anlamıyla yapmak isterim. Bu nedenle geçmişte yapılan yanlışlara tekrar izin vermeyeceğim. Geçmişten kalan 200 milyarlık bir borç var. Bunu hemen ödeyemeyiz ama zaman içerisinde ödenmeyecek bir borç değil. Bizim şimdiki önceliğimiz bu takımı bu yıl süper lige tutmaktır. Eğer küme düşersek sıkıntıların altından kalkmamız imkânsız olur. Bu nedenle yeni oluşturacağım yönetimde yeni insanlarla yeni bir vizyonla yönetime talip olacağım” dedi

 

Ocak ayında yapılacak transferlerle ilgilide Okan Hoca’ nin vereceği raporu değerlendireceğini ifade eden Başkan Hasan Kartal, “İlk yarı sonunda hocamızdan gidecek ve alınacak oyuncular konusunda rapor istedim Okan Buruk Hocamız raporunu hazırlıyor. Şu an yabancı kotamız dolu olduğu için kadroda olan yabancı oyunculardan göndermek istediğimiz oyuncular olacak. Ayrıca Avrupa’ da yerli oyuncuları takıp ediyoruz. Bu oyunculardan da faydalanacağız. Ocak ayında nokta transferler yapacağız. Alacağımız oyuncular direk 11 de oynayacak oyuncular olacak” dedi

Kaynak: (İG) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Rizespor’u, Düzlüğe, Çıkartacak, Yönetimi, Kuracağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı