Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 21:33
 
Rizeli Muhtardan Bir Gece Ansızın Yol Operasyonu
Rize'nin Taşpınar Köyü Muhtarı Ramazan Tüysüz Özel Bir İş Makinesi Kiralayarak Gece Yarısı Ansızın Başlattığı Çalışma İle 25 Yıldır İzin Verilmeyen Yolu Açtırdı.
Rize Haberleri Haberi
Rizeli Muhtardan Bir Gece Ansızın Yol Operasyonu

Rize'nin Taşpınar köyünde vatandaşların arazilerinden yol yapımına izin vermemesi nedeni ile 25 yıldır yol sorunu yaşayan kalkavanlar mevkiindeki 9 hane; Köy muhtarı Ramazan Tüysüz'ün özel bir iş makinesi kiralamak sureti ile gece yarısı ansızın başlattığı çalışma ile yoluna kavuştu.

 

Taşpınar köyü muhtarı Ramazan Tüysüz Güncel53'e yapmış olduğu açıklamada; ''25 Yıldır bu mevkiide yaşayan 9 hanede 45 hemşerimiz yol sorunu yaşıyordu, bu sorunu çözmek adına 800m lik mesafede defalarca çalışma yapmak istedik fakat yol güzargahında bulunan kişiler buna birtürlü razı olmadı.

 

Muhtar olarak bu sorunu çözmek zorundaydım ve risk alarak bir özel iş makinesi kiralayıp gece yarısı yol çalışmasını başlattım. İlk etapta bazı hemşerilerimizden tepkiler aldım fakat şuan da her bölgeye gidişimde sarılıp allah razı olsun diyorlar.'' şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Yüksel Karakan
Etiketler: Rizeli, Muhtardan, Bir, Gece, Ansızın, Yol, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı