Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 08:58
 
Rize’ye Madalyalarla Döndüler
Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri aldıkları madalyalarla İl Milli Eğitim Müdürümüz Salih YELKENCİ’yi ziyaret ettiler.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize’ye  Madalyalarla Döndüler

Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Bölümü öğrencileri İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği (2. İYAGAD) tarafından “Yeditepe ile 7’den 77’ye Lezzet Avı” adlı yemek yarışmasına katılarak iki gümüş bir bronz madalya kazandılar. Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada  lise öğrencileri  kategorisinde yarışan 11. Sınıf öğrencilerimizden;

 

Sevilay İPEK (Karadeniz Piliç Sarma ile) Gümüş madalya,

 

Dilara KOÇAL ( Fındık, ceviz, kayısı dolgulu erik soslu İncir Tatlısı ile) Gümüş Madalya,

 

Hülya KOPUZ (  Ballı kromajlı armut tatlısı ile) bronz madalya kazandı.

 

Ayrıca İstanbul Pendik’te 17/18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen yarışmada ustalar kategorisinde Yiyecek-İçecek Bölüm Öğretmeni Kemal OLCAY Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazanmıştır. Milli Eğitim Müdürümüz Salih YELKENCİ tarafından öğrencilere belge ve hediyeleri takdim edilirken, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mustafa KALENDER tarafından dereceye giren öğretmenimize belge ve ödülü takdim edildi. Gerçekleştirilen güzel faaliyetlerin anısına okul müdürü Nilgün DÜLGER ve etkinlikten sorumlu okul öğretmenlerine Şube Müdürümüz Ali Kemal KARACA tarafından da  hediye takdim edildi.

Kaynak: (-) - Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Editör: Admin
Etiketler: Rize’ye, , Madalyalarla, Döndüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı