Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 16:31
 
Rize Valisi Çeber'den Kurban Bayramı mesajı
Rize Valisi Kemal Çeber Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Rize Valisi Çeber'den Kurban Bayramı mesajı

Rize Vali'si Kemal Çeber yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Bizleri manevi iklimiyle saran, kaynaştıran ve kucaklaştıran Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yasamakta olsak da ilimizde meydana gelen sel felaketi sonrasında can kaybının olması dolayısıyla kurban bayramına içimiz buruk giriyoruz.

 

Bayramlarımız, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir. Bu bayramda aramızdaki dargınlıkları küskünlükleri bir tarafa bırakıp bir birimize sımsıkı sarılmalıyız.

 

Yüzyıllardır devam eden medeniyet anlayışımızda yaşadığımız bu güzel memleketin, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır.

 

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız.

 

Millet olarak dini ve milli duyguların yoğun olarak yaşandığı bu değerli günlerde, sahip olduğumuz güzellikleri paylaşırken, toplumumuzda yardım ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın hatırlanması, kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakarak kardeşçe kucaklaşmayı ihmal etmemeliyiz.

 

Ayrıca pandemi de devam ettiğini göz önüne alarak bu bayramda açık alanlarda bayramlaşıp maske mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmenizi değerli hemşerilerimden rica ederim. Bu vesile ile tüm Rizeli hemşerilerimizin Kurban Bayramını içtenlikle kutlar, sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, aile ve sevenlerine sabırlar diliyorum."

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize, Valisi, Çeber'den, Kurban, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı