Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 16:38
 
Rize Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı
Rize Valiliği, Valiliğin ve Rize Valisi Kemal Çeber'in ismini kullanarak Vatandaşları Telefon İle Aramak Suretiyle Dolandıran Bir Kısım Şahıslara Karşı Uyarıda Bulundu.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Rize Valiliğinden yapılan açıklamada Valiliğin ve Vali Kemal Çeber'in ismini kullanarak hayırseverlerden yardım adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara itibar edilmemesi gerektiği ve Vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğe veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları  belirtildi.

 

Yapılan açıklamada; ''Son günlerde bazı art niyetli kişilerin Rize Valiliği adına veya Rize Valisi Kemal Çeber ismini kullanarak, Rize’deki ve il dışındaki hayırsever vatandaşlarımızın  telefonla aranması suretiyle, iyi niyet duyguları istismar edilerek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmaktadır.

 

Sayın Valimizin şahsı veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi, bunu dile getirmek de mümkün değildir.

 

Bu itibarla; başta Valimiz Kemal Çeber olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında aranan hayırsever vatandaşlarımız, bu tür telefonlara itibar etmemelidir. Vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğimize veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.'' ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Valiliğinden, Dolandırıcılık, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı