Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 18:18
 
Rize Valiliği Uyardı; ‘’Sağlık Bakanlığı Resmi Açıklama Yapmaya Yetkili Tek Kurumdur. Yalan Haberlere İtibar Etmeyin’’
Rize Valiliği Tüm Dünyayı Etkileyen Ve Ülkemizde Başarılı Bir Şekilde Mücadele Süreci Devam Eden Korona Virüsü (COVİD-19) İle İlgili Sağlık Bakanlığının Resmi Açıklama Yapmaya Yetkili Tek Kurum Olduğunu Belirterek 'Asılsız Haberlere İtibar Edilmemesi Hususunda Uyardı.
Rize Haberi
Rize Valiliği Uyardı; ‘’Sağlık Bakanlığı Resmi Açıklama Yapmaya Yetkili Tek Kurumdur. Yalan Haberlere İtibar Etmeyin’’

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ''Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde başarılı bir şekilde mücadele süreci devam eden Korona Virüsü (COVİD-19) ile ilgili Sağlık Bakanlığı resmi açıklama yapmaya yetkili tek kurumdur. Ülkemiz ya da ilimizde başka hiçbir kişi ya da kurumun açıklama yetkisi olmadığının bilinmesi ve Sağlık Bakanlığı haricinde bir kurum ya da makama dayandırılarak yapılan açıklamalara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

 

Nitekim ilimize ilişkin gerçeğe aykırı açıklama yapan bazı kişiler hakkında Rize Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re'sen Türk Ceza Kanununun 213. maddesi kapsamında işlem başlatılmıştır.'' ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Valiliği, Uyardı;, ‘’Sağlık, Bakanlığı, Resmi, Açıklama, Yapmaya, Yetkili, Tek, Kurumdur., Yalan, Haberlere, İtibar, Etmeyin’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı