Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
27 Şubat 2021 - Cumartesi 10:13
 
Rize Valiliği'nden Okulların Açılmasına Yönelik Açıklama
Rize Valiliği'nden okulların açılmasına yönelik alınan kararlarla ilgili açıklama yapıldı.
Rize Haberleri Haberi
Rize Valiliği'nden Okulların Açılmasına Yönelik Açıklama

Rize Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; "Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Korona Virüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (Düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk guruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

 

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesi ile 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız Başkanlığında toplanacak Kabinede yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmiştir.

 

Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerde 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında hafta 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

 

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır." ifadelerine yer verildi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize, Valiliği'nden, Okulların, Açılmasına, Yönelik, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı