Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 17:31
 
Rize Valiliği'nden Elazığ Depremi İle İlgili Açıklama
Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamada Elazığ'da yaşanan deprem nedeniyle bölgeye 5 araç ve 22 personel gönderildiği belirtildi.
Rize Haberleri Haberi
Rize Valiliği'nden Elazığ Depremi İle İlgili Açıklama

24 Ocak Cuma gecesi 20.55’te merkezi Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan ve başta Malatya olmak üzere birçok ilden de hissedilen 6.8 şiddetindeki deprem ile ilgili açıklama yapan Rize Valiliği, "Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, depremi hisseden, depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve aziz milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." denildi.

 

Depremin ardından Ankara-AFAD Başkanlığı koordinesinde Rize'den bölgeye 2 UMKE ve 1 ambulans ile 12 sağlık personelinin gönderildiğinin belirtildiği açıklamada ayrıca AKUT Rize Ekibinin de 2 araç ve 10 kişilik arama kurtarma ekibi ile bölgeye ulaştığı ifade edildi.

 

Açıklamada, "Hali hazırda deprem bölgedeki arama ve kurtarma faaliyetlerinde ihtiyaç duyulması ve talep edilmesi durumunda hemen hareket edecek şekilde Rize AFAD Müdürlüğü, Sağlık, UMKE, RİKE ve Çayeli Bakır İşletmelerine bağlı arama kurtarma ve benzeri ekip, personel ve ekipman hazır bekletilmektedir." ifadelerine yer verildi.

 

Yapılan açıklamada; depremzedeler için yapılacak yardımların AFAD koordinesinde yürütüldüğü ve il genelinde herhangi bir yardım kampanyası gerçekleştirilmeyeceği ifade edilerek, vatandaşlar tarafından bölgeye ulaştırılmak istenilen yardımlar için AFAD Başkanlığının 0 312 258 23 23 numaralı telefon numarasının aranması gerektiği belirtildi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Yüksel Karakan
Etiketler: Rize, Valiliği'nden, Elazığ, Depremi, İle, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı