Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 12:16
 
Rize Trabzon Belediye Otobüs Seferleri Yeniden Başladı
Pandemi Nedeni İle Uzun Süredir Ara Verilen Rize-Trabzon Belediye Otobüsü Seferleri, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in Talimatı İle Yeniden Başlatıldı.
Rize Haberleri Haberi
Rize Trabzon Belediye Otobüs Seferleri Yeniden Başladı

12 Aralık 2019’da Çin’in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve geçen süre içerisinde tüm dünyada hayatı felç eden yeni tip -güncel53- korona virüs pandemisi nedeni ile uzun süredir ara verilen Rize-Trabzon Belediye Otobüs Seferleri yeniden uygulamaya alındı.

 

Yaklaşık 30 yıldır Rize-Trabzon arasında yolcu taşımacılığında bulunan  ve başta öğrenciler olmak üzere dar gelirli vatandaşların tercih nedeni olan ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in talimatı ile 27.09.2021 pazartesinden itibaren yeniden başlatılan otobüs seferleri -güncel53-rizehaberleri- hafta içi 3 ve cumartesi günleri 2 sefer olarak uygulanacak. Pazar günleri ise sefer düzenlenmeyecek.

 

Yeni sefer fiyat tarifesi ise şu şekilde: Sivil 15,00 TL, Öğrenci 7,50 TL (65 yaş üstü olanlar, engelliler, şehit yakını ve gaziler için indirimli fiyatlar uygulanacak.)

 

Otobüs seferlerinin Rize kalkış noktası Belediye Hizmet Binası arkası Kütüphane Durağı; Trabzon kalkış noktası ise Trabzon Büyükşehir Belediyesi Moloz Otobüs -güncel53- Durağı olarak belirlendi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Rize, Trabzon, Belediye, Otobüs, Seferleri, Yeniden, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı