Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 22:34
 
Rize SMMM Odası Başkanı Çakmakçı'dan Vergi Haftası Mesajı
Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Fuat Çakmakçı 31. Vergi Haftası Münasebeti İle Bir Mesaj Yayınladı
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Rize SMMM Odası Başkanı Çakmakçı'dan Vergi Haftası Mesajı

Başkan Çakmakçı Yayınlamış Olduğu Mesajında;

 

''Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiye gönüllü uyumun artırılması amacıyla her yıl şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanmaktadır.

 

Vergi mevzuatının daha adil, etkin, anlaşılır ve kolay ulaşılabilir bir yapıya sahip olması, vergi tabanının genişletilmesi, vergiye uyum maliyetinin azaltılarak yatırım ortamının iyileştirilmesi, istihdam artışı, kayıtlı ekonomiye geçişi özendirerek ekonomide verimlilik ve rekabet gücünün yükselmesi amacıyla yasal düzenlenmelerin yapılması  gerekmektedir.

 

Serbest  Muhasebeci  Mali  Müşavirler ve  Yeminli  Mali  Müşavirler,  mali idaremizin en büyük destekçisidir. TÜRMOB camiası şimdiye kadar olduğu gibi  yarınlarda  da  mali  idaremizle  işbirliği  içinde  çalışmaya  ve  vergi sistemimizin işlemesine destek olmaya devam edecektir.

 

Bu yıl 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanacak, 31. Vergi Haftası dolayısıyla, vergisel yükümlülüklerini yerine getirerek, vergisini zamanında ve tam olarak ödeme gayretinde olan tüm mükelleflere, verginin tahakkuk ve tahsilatında en önemli görevi üstlenen Gelir İdaresi teşkilatına , ilimizde bu anlamda farkındalık yaratan çalışmalar, ziyaretler ve tanıtımlar yapan Rize Defterdarımız Mehmet DOĞAN’a ve bütün yöneticilere , emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.'' ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, SMMM, Odası, Başkanı, Çakmakçı'dan, Vergi, Haftası, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı