Haber Detayı
21 Kasım 2021 - Pazar 14:34
 
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi
AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Rize-Muradiye duble yol çalışmalarının kısa süre içinde başlayacağını belirterek, “Muradiye’den Andon’a kadar olan bölgenin ihale edilmesiyle ilgili çalışmaları da bir taraftan yürütmeye devam edeceğiz” dedi.
Rize Haberleri Haberi
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, beraberinde partisinin Rize İl Başkanı İshak Alim ile birlikte Salarha duble yol şantiyesinde incelemelerde bulundu ve yapımı devam eden yol çalışmaları ile ilgili olarak Karayolları 10. Bölge Müdürü Mehmet Aşık, Karayolları Rize 103. Şube Müdürü Ercan Çiçek ve yüklenici firma yetkilileriyle bir araya gelerek, Salarha Duble yolu şantiyesinde toplantı gerçekleştirdi. Ardından değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Avcı, “İnşallah çok yakın bir zamanda çalışmalara başlayacağız. Hızlı bir şekilde inşallah Muradiye’ye kadar duble yolumuzu tamamlayacağız. Bunlar tamamlanırken biz Muradiye’den Andon’a kadar olan bölgenin ihale edilmesiyle ilgili çalışmaları bir taraftan yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Salarha duble yolunun başlaması vesilesiyle şantiyede yetkililerden bilgi alan Milletvekili Avcı, “Salarha Duble yoluyla alakalı Belediye başkanlarımızla müzakerelerimizi tamamladık. Milletvekili adayı olduğumuz süre zarfında söz verdiklerimizden bir tanesi de Salarha duble yolun yapılmasıydı. O gün verdiğimiz sözlerin hepsini tek tek yerine getirdik hamdolsun. Duble yol meselesi milletvekili olduktan sonra üzerinde ilk müzakere ettiğimiz konulardan bir tanesi. İl Başkanımızla birlikte çok çalıştık ve hamdolsun ihalesi yapıldı. Karayolları bölge müdürümüz burada, yüklenici firma burada. Bugün son durumu ile ilgili bilgileri alacağız kendilerinden. İnşallah çok yakın bir zamanda çalışmalara başlayacağız. Hızlı bir şekilde inşallah Muradiye’ye kadar duble yolumuzu tamamlayacağız. Bunlar tamamlanırken biz Muradiye’den Andon’a kadar olan bölgenin ihale edilmesiyle ilgili çalışmaları bir taraftan yürütmeye devam edeceğiz. Burada bölge halkından destek beklediğimiz konular var. Herkes yolu sağa sola çekmeye çalışıyor. Sadece bütüncül olarak sorun oluşturan bölgeler varsa o konuda çalışmaları gözden geçirebiliriz. Bir kazanım elde ettik. Burası kapsamlı bir yol, şehirlerarası yola göre dizayn edeceğimiz bir yol. Yarın bir gün burayı İkizdere’ye bağlayacak şekilde bir planlama yapmamız lazım. O planlama yapılırken de biz yolun virajlarını, kalitesini, konforunu her şeyini o şehirlerarası yola göre dizayn edeceğiz. Belediye Başkanlarımızla bu çalışma üzerinde sürekli müzakerelerde bulunuyoruz. Burası bizim bölgemiz. Burada doğduk, burada büyüdük. Burada bir eser bırakmaya çalışıyoruz. Yarın bir gün hiçbirimiz bu makamlarda değiliz. Mühim olan burada bıraktığımız eserdir. Bâkî kalan bu gök kubbede bir hoş sadâ. Çocuklarımıza torunlarımıza diyeceğiz ki şu Salarha Tünelinin duble yolunda bizim emeğimiz var. Bu bize yeter” dedi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Rize, Milletvekili, Avcı’dan, Salarha’ya, Duble, Yol, Müjdesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi
Rize Milletvekili Avcı’dan Salarha’ya Duble Yol Müjdesi
Yorumlar
Haber Yazılımı