Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 16:27
 
Rize Kaçkar Devlet Hastanesinde Biontech Aşı Merkezi Kuruldu
Kovid-19 ile mücadele sürecinde, 55 yaş ve üzeri vatandaşlar ile Sağlık Bakanlığının aşı hakkı tanımlanan diğer vatandaşların aşılama sürecine devam edilmektedir.
Rize Haberleri Haberi
Rize Kaçkar Devlet Hastanesinde Biontech Aşı Merkezi Kuruldu

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, İl genelinde aşılama işlemlerinin devam edildiğini ve bu anlamda tüm sağlık tesislerinde gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.

 

Aşı hakkı bulunan vatandaşların gündüz olduğu gibi iftardan sonra gece 24.00’a kadar, hafta sonları da dâhil tüm hastanelerde aşı olabileceklerini söyleyen Tepe, şunları kaydetti:

“Sinovac (Çin) aşısı olmak isteyen vatandaşlarımız mesai saatlerinde İlçe Sağlık müdürlüklerimizde, toplum sağlığı merkezlerimizde ve gece 24.00 'a kadar da hastanelerimizde randevu alma zorunluluğu olmadan (ramazan ayı boyunca) aşı olabilmektedirler.”

 

Biontech aşısı olmak isteyen vatandaşların randevu almak zorunda olduklarını belirten Tepe, “Bu aşımız Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizden sonra bugünden itibaren Kaçkar Devlet Hastanesinde de randevu ile yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın randevu ile başvurmaları halinde sabah saat 08.00 ile akşam 23.00 kadar aşı olabileceklerdir.” diye belirtti.

 

Tepe, Biontech aşısı için randevu almak isteyen vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden randevu oluşturabileceklerini söyledi.

 

Tepe, İl merkezine uzak olan doğu ilçelerinde yaşayan ve aşı hakkı bulunan vatandaşlardan Biontech aşısını olmak isteyenlerin artık il merkezlerine gelmelerine gerek olmadığını belirterek, “Vatandaşlarımıza kolaylık sağlama adına bugünden itibaren Kaçkar Devlet Hastanesinde de ‘Sinovac’ aşısı dışında tercih edenlerin ‘Biontech’ aşısı olabileceklerdir. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

 

Aşı için hastaneye gidecek olan vatandaşlar sokak kısıtlamasından muaf tutulacaklardır.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize, Kaçkar, Devlet, Hastanesinde, Biontech, Aşı, Merkezi, Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı