Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 13:37
 
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Koçak’tan Karne Mesajı
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Rize İl Milli Eğitim Müdürü Koçak’tan Karne Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler;
Başarılı bir eğitim-öğretim yılını daha huzur ve güven içerisinde sona erdirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Bu eğitim öğretim yılında da bütün okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi daha bilgili daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, Rize'nin eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.


Değerli anne-babalar,
Gelecekteki ümidiniz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınız 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktalar. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarınızın okuldaki başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün sizlere ulaştırılacaktır. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapınız. Çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmayınız.


Sevgili Öğrenciler,
2018-2019 eğitim- öğretim yılını geride bıraktığımız bugün, koca bir yılın  yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız. Ancak unutmayalım ki kapanış diye bir şey yoktur. Bitiş yoktur, her şey yeni bir başlangıçtır. Bu nedenle, kendinizi unutmayın ve kendinizi yakalamaya çalışın ama ekranların parlaklığında, face'lerde, internetlerde 15-20 kelimeyle, garip işaretlerle değil; kitap okuyarak kendinizi bulmaya çalışın. Varoluşunuzu kitaplarla tamamlayın, ekranların bir gün sizi kenarda bırakan boş parlaklığında değil, kitapların zenginliğiyle buluşun. Tarih okuyun, tarih bizim yaptıklarımızın olduğu yer değil, yapacaklarımızın olduğu yerdir. Sizlerin bu hususlara dikkat edeceğinize inanıyorum. Unutmayın; siz bizim geleceğimizsiniz, ümidimizsiniz ve yapacak olduğumuz güzel işlerde de ilham kaynağımızsınız.


Değerli meslektaşlarım,
Sizler, sistemin en güçlü bileşeni olarak bir yıl boyunca gösterdiğiniz fedakâr çabalarla öğrencilerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı bir nesil olması için gayret gösterdiniz. Tatil boyunca dinlenmek meslektaşlarımın da en doğal hakkı. Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri bir kez daha kutlarken, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi dilerim.


Ben sözlerime son verirken hepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, hepinize sağlıklı, huzurlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.
                                                                                                 

Yaşar KOÇAK
                                                                                                Milli Eğitim Müdürü

 

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: Rize, İl, Milli, Eğitim, Müdürü, Koçak’tan, Karne, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı