Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 14:25
 
Rize Haberleri
Dönüşüm Sonrası Tüm Alan Yayalaştırılacak, Rize Adeta Bir Açık AVM’ye Kavuşacak
Rize Haberleri Haberi
Rize Haberleri

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Belediye Bloklarının Dönüşümü Projesinde Tüm Alanın Yayalaştırılarak Rize’nin Adeta Bir Açık AVM’ye Kavuşacağını Kaydetti.

 

Şu anda blokların genişliklerinin  doğu-batı aksında denize paralel şekilde uzandıklarını, yeni durumda yine bu şekilde olacağını fakat ara geçişlerin farklılık göstereceğini belirten Başkan Metin, ‘’Şu anda blokların ara geçiş mesafeleri 5 metre bu mesafe 20 metreye çıkıyor. Hatta tam ortadaki yer daha geniş olacak biri 29 metre yakın, 20-40 metre mesafeler olacak. Blokların şimdiki konumları ve cephe genişlikleri değişmiş olacak.’’dedi.

 

Osman Karavin caddesinin eski haline ve yayalaştırıldıktan sonraki haline değinen ve aradaki farkın ortada olduğunu belirten Başkan Metin, açıklamalarına; ‘’Eski adı ile Deniz caddesi, şimdiki adı ile Osman Karavin caddesini ele alalım. Yayalaştırılmadan önce nasıldı? Oradaki dükkânların ticari durumu nasıldı? Şimdi nasıl? Yeni projenin tamamlanması ile de bu farkları yoğun şekilde hissedeceğiz. Tüm alanı yayalaştıracağız ve Rize adeta açık AVM havasında, ticari değeri yüksek, daha konforlu, daha kullanışlı bir ortam elde edeceğiz.’’şeklinde devam etti.

 

‘’Belediye 8000 M2’lik Mülkünden Vatandaşların Lehine Feragat Etti’’

 

Başkan Metin açıklamalarında ayrıca, Rize Belediyesinin mülkiyet hakkı olan bloklardaki 8000 metrekarelik inşat alanında vatandaşların lehine feragat ettiklerini, orada hak sahibi Rizelilerin daha az maliyet ile daha fazla metrekare dükkan alabilmeleri için bu haklarından vazgeçtiklerini kaydetti.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı