Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 12:44
 
Rize Haberleri
Önemli Olan Salarha Tünelini Bizim Nasıl Satın Alacağımız
Rize Haberleri Haberi
Rize Haberleri

Özel Bir Televizyon Kanalında Canlı Yayın Konuğu Olan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Salarha Tünelinin Şehri Arkaya Doğru Büyütmek İçin Bir Fırsat Olduğunu Belirterek, Önemli Olanın Tüneli İnsanların Hangi Amaç İle Kullanacağı Olduğunu Kaydetti.

 

Salarha tünelinin her zaman konuşulan şehri arkaya doğru büyütmek için bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Metin, aynı zamanda aynı zamanda menderes bulvarının yükünü de alarak nispeten trafiği rahatlatacağını kaydetti.

 

Önemli olanın vatandaşların tüneli hangi amaç ile kullanacakları olduğunu belirten Başkan Metin; ‘’Salarha tüneli, işte size şehrin arka tarafında yaşamak için bir sebep. Buradan arabanıza binip 5-10 dakika içerisinde her an köyünüzde evinizde olacaksınız, mükemmel bir coğrafya, mükemmel bir yerler. Buralarda yaşamak için mükemmel bir fırsat. İnsanlar bakalım buna ne kadar cevap verebilecek. Şimdi TOKİ de orada 500 konutluk bir proje gerçekleştirecek. Burada çok güzel ve geniş imkanlar var. Okullar var, birçok sanayi tesisi var, bu orası için önemli bir husus. Tünelde buranın elzem'in  unsurlarından birisi idi ve oldu. İşte şimdi önemli olan biz tüneli satın alacağız! Oraya yerleşerek mi satın alacağız, yoksa sadece gidip gelmek için mi kullanacağız. Ben sürekli diyorum ya Ovit Tüneli'ni biz ne şekilde satın aldık. 14 kilometrelik bir tünel Erzurum ile ticaret yapmak ve ticarete sunmak için mi o tünel yapıldı, yoksa sadece bir iki saat daha yolumuz kısalsın diye mi yapıldı. Bu tip yatırımların ne şekilde fayda sağlayacağı tamamen Rize'deki sanayicinin, işadamının müteşebbisin, yaşayan insanların,  eğitimcilerin ve bütün herkesin ne şekilde satın alacağına bağlı.’’şeklinde konuştu.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı