Haber Detayı
15 Ağustos 2019 - Perşembe 21:55
 
Rize'de Yangın; Ne İtfaiye Nede Jandarma Ulaşabildi
Rize’nin Ardeşen ilçesinde bir evde çıkan yangına müdahalede bulunmak için giden itfaiye ekibi uçuruma yuvarlanmaktan son anda kurtuldu. Yoldan çıkan itfaiye aracını ağaç kurtardı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'de Yangın; Ne İtfaiye Nede Jandarma Ulaşabildi

Rize’nin Ardeşen ilçesi Şenyurt Köyünde 2 katlı bir evde çıkan yangına müdahalede bulunmak üzere olay yerine giden itfaiye ekipleri, yolun dar ve bozuk olması sonucu yoldan çıktı. Uçuruma düşmek üzereyken ağaca çarparak durabilen itfaiye araçları uçuruma yuvarlanmaktan, içindeki itfaiyeciler de ölümden döndü.

 

Alınan bilgiye göre, yaş çayda yarıcılık yapan Ahmet Efiloğlu’nun ikamet ettiği müstakil evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın bir anda tüm evi sardı. İtfaiyeye haber verilmesi üzerine olay yerine ulaşım imkanı sağlayan 2 farklı yoldan toplam 4 itfaiye aracı yangına müdahale etmek için yola çıktı. Her iki yolun da dar ve bozuk olması sonucu tüm itfaiye araçları yoldan çıktı, jandarma aracı çamura battı. İtfaiye araçlarından bir tanesini ise uçuruma düşmekten ağaçlar kurtardı. Ağaca yaslanan itfaiye aracı uçuruma yuvarlanmaktan kurtardı.

 

Yangın yerine hiçbir itfaiye aracı ulaşamazken ev tamamen yanarak yangın kendiliğinden söndü.

 

İtfaiye araçlarından iki tanesi ve jandarma aracı çekici ile kurtarılırken diğer iki itfaiye aracının ise kurtarılma çalışmaları devam ediyor.

 

Öte yandan yolun ne denli önemli olduğu bu olaya bir kez daha görüldü.

 

 

 

& nbsp;

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Yeşim Saraç
Etiketler: Rize'de, Yangın;, Ne, İtfaiye, Nede, Jandarma, Ulaşabildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı