Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 10:55
 
Rize’de Ekim Ayı Meme Kanseri Etkinlikleri
Ekim Ayı Meme Kanseri Etkinlikleri Ayında Meme kanserinde taramaların önemine dikkat çekmek amacıyla İlimizde çeşitli etkinlikler yapıldı.
SAĞLIK HABERLERİ Haberi
Rize’de Ekim Ayı Meme Kanseri Etkinlikleri

İlk olarak   Sağlık Müdürlüğü ,Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği ve   Rize Off-Road Kulübü ile iş birliği içerisinde KETEM (Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi)'de taraması yapılan ve Meme kanseri teşhisi konulan hastalarımızla  birlikte Rize Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Osmanlı Resturantının da  desteği ile  Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği tarafından  kahvaltı programı düzenlenmiştir.

 

Düzenlenen etkinlikte Rize, Fındıklı, Ardeşen, Pazar ve Çayeli off-road tutkunları, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelerek pembe balonlarla süsledikleri araçlarıyla Karadeniz Sahil Yolu boyunca konvoy oluşturdu. Kahvaltı sonrası kanser hastaları, off-road  araçlarıyla off-road yaparak keyifli anlar yaşadı.

 

Rize il Sağlık Müdürlüğü ve Rize Kent Konseyi Kadın  Meclisi ile birlikte  Rize Belediyesi Meclis Salonunda "Kansere Değil Hayata Şans verin"  konulu bayanlara yönelik farkındalık eğitimi yapıldı.

 

Ayrıca Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tip Fakültesi öğrencilerinin destekleriyle Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinde stand açılarak polikliniklerde bekleyen hastalara broşürler verilerek meme kanseri farkındalık çalışmaları yapılmıştır.

 

Bunlara ek olarak İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezlerinde'de çeşitli etkinlikler ve  Halk eğitimleri düzenlenerek meme kanseri farkındalıkları çalışmaları  yapılmıştır.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize’de, Ekim, Ayı, Meme, Kanseri, Etkinlikleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı