Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 09:55
 
Rize’de 65 Yaş Üstü Emekli Öğretmenlere Kutlama
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kent Konseyi Kadın Meclisinin organize ettiği “ Rize’de 65 Yaş üstü Emekli Öğretmenler” için hazırlanan Öğretmenler günü kutlama programına katıldı.
Rize Haberleri Haberi
Rize’de 65 Yaş Üstü Emekli Öğretmenlere Kutlama

Kutlama programına; Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, eşi Fatma Metin ile katıldı. Program Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse’nin  teşekkür ve selamlama konuşması ile başladı.

 

Rize’de görev yapan ve emekli olan öğretmenlerle teker teker  selamlaşıp tokalaşan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, programda yaptığı konuşmada; Zamanın ne kadar da çok hızlı geçtiğini hatırlatarak sözlerine devam etti. Başkan Metin, “Hızlı geçen bu zaman içerisinde çok önemli eserler bırakılıyor. Örnek olarak benim burada öğretmenlerimin olması, veya bizim belirli yerlere gelmiş öğrencilerimizi görüyor olmamız geçen zamanın çok bereketli olduğu algısını da veriyor. Ben eğitimin, ”İnsanların içindeki cevheri Arslanı uyandırma sanatı” olarak görüyorum. Bu kutsal görevi yapma adına öğretmenlik çok önemli. Eğer ülkemiz dünden bugüne çok iyi yerlere gelmişse bu öğretmenlerimiz sayesinde gerçekleştirilmiştir. Belediye Başkanı Metin, konuşmasında; Kasım ayının kendisi için çok özel bir ay olduğuna değinerek, “24 Kasım Öğretmenler günü, 25 Kasım beni doğuranın vefat ettiği gün, 26 Kasım doğum günüm. Geçen yıl 25 Kasım da Annem vefat etti. Annem hep şöyle derdi doğum günlerinden dolayı, “doğanları değil doğuranları kutlayın” derdi. Bu duygularla programı hazırlayan Kent Konseyi Kadın Meclisine bu gibi güzel programların devamını tertip etmeleri konusunda, sizlerede geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlık sıhhat dolu yıllar diliyorum." dedi.

 

Belediye Başkanı Rahmi Metin’in ardından Emekli öğretmenler, Duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

 

Program Başkan Metin’e Çiçek takdimi ve Emekli öğretmenlere  Belediye Başkanı Rahmi Metin’in plaket ve çiçek takdimi, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdirildi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize’de, 65, Yaş, Üstü, Emekli, Öğretmenlere, Kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı