Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 12:32
 
Rize'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 97. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Rize ‘de de coşkuyla kutlandı.
Rize Haberleri Haberi
Rize'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Rize’de dün çelenk koyma töreni ile başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıldönümü kutlamaları bu sabah Rize Valiliğinde tebriklerin kabul edilmesi ile devam etti. Rize protokolü daha sonra resmi törenin yapılacağı Kurtuluş ilköğretim okul alanına geldi.

 

Buradaki törene Vali Kemal Çeber’in  yanı sıra, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Jandarma  Komutanı  Albay Hakan Dedebağı, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman,  Daire müdürleri, STK’lar,  öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan törende; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 97. Yıldönümü mesajı okundu. Vali Kemal Çeber,  Belediye Başkanı Rahmi Metin, Halkın ve protokolün bayramlarını kutladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ise Rize Valisi Kemal Çeber  yaptı.

 

Öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler ve şarkılar okundu. Rize Valiliği, Rize Belediyesi ve kurum kuruluşların eşliğinde gerçekleşen resmi  geçit töreni  (kortej)  ile kutlama  sona erdi.

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize'de, 29, Ekim, Cumhuriyet, Bayramı, Kutlamaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı