Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:33
 
Rize Belediyesinden On Numara Temizlik
Gece Boyu Devam Eden Temizlik Çalışmalarıyla Sokaklar Eski Haline Kavuştu
Rize Haberleri Haberi
Rize Belediyesinden On Numara Temizlik

İlimizde etkili olan sağanak yağışın ardından Rize Belediyesi ekipleri tarafından şehir merkezinde gece boyu süren temizlik çalışmaları neticesinde yaşanan selin vermiş olduğu tahribat ortadan kaldırıldı.

Rize Belediyesi ekiplerince yağmurun yağdığı ilk saatlerden itibaren şehir merkezinde yaşanan su taşkınlarına müdahalede çerçevesinde, Atatürk caddesi ve Cumhuriyet caddesi başta olmak üzere su taşkınlarından etkilenen diğer noktalarda gece boyunca çalışmalar devam etti.


Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerinin kontrolünde Rize Belediyesi’nin iş makineleri ve personelinin gece boyu yürütmüş olduğu gayretli çalışmanın ardından oluşan su birikintileri pompalar ve vidanjörler eşliğinde tahliye edildi.


Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yıkama işleminin ardından bir çok bölgede oluşan balçıklar temizlenerek eski haline dönüştürüldü. Su taşkını dolayısıyla dükkanlarını su basan esnafın yardımına belediye ekipleri yetişerek imkanlar çerçevesinde destek olundu.


Gece boyu devam eden çalışmanın ardından yaşanan mağduriyet bir çok bölgede giderilirken, çalışmalar gün içerisinde aralıksız devam ediyor.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Rize, Belediyesinden, On, Numara, Temizlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı