Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
04 Mayıs 2021 - Salı 13:36
 
Rize Belediyesi Ramazan Ayı Dolayısıyla Sosyal Yardımlarını Arttırdı
İhtiyaç sahibi vatandaşlara yılın on iki ayı el uzatamaya devam eden Rize Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla sosyal yardımlarını arttırdı.
Rize Haberleri Haberi
Rize Belediyesi Ramazan Ayı Dolayısıyla Sosyal Yardımlarını Arttırdı

Rize Belediyesi, ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla gıda kolileri hazırladı. Bu güne kadar 3000 adet gıda kolisi dağıtımı yapan Rize Belediyesi, toplamda 5.000 adet gıda kolisi yardımında bulunmayı hedefliyor.

 

2019 yılından itibaren sosyal yardımlarını on iki aya çıkaran Rize Belediyesi, yılın her ayında, belirlenen ailelere gıda yardımının yanında Ramazan ayında ihtiyaçlı ailelere sıcak yemek yardımı da yapmaya devam ediyor.

 

Birçok alanda olduğu gibi sosyal yardım konusunda da yoğun çalışmalarda bulunan Rize Belediyesi, Covid 19 salgınından etkilenen esnaf ve vatandaşlara bu güne kadar 4 Milyon civarında destekte bulundu. Eğitimden gıdaya, kırtasiyeden giyime, yakacak yardımından ev tadilatına kadar ihtiyacı bulunan vatandaşlara el uzatmaya devam eden Rize Belediyesi 2021 yılında üç milyon TL sosyal yardımda bulunmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Rize, Belediyesi, Ramazan, Ayı, Dolayısıyla, Sosyal, Yardımlarını, Arttırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı