Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:30
 
Rize Belediyesi Personeline Sigaranın Zararları Anlatıldı
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt, Rize Belediyesi personeline “Tütün Bağımlılığı ve Pasif İçicilik” konulu eğitim verdi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize Belediyesi Personeline Sigaranın Zararları Anlatıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Türüt tarafından Rize Belediyesi personeline verilen eğitime Rize Belediye Başkan ıRahmi Metin de katıldı.

 

Prof. Dr. Türüt, burada yaptığı sunumda; sigara bağımlılığı, nikotin bağımlılık döngüsü, nikotin yoksunluğu, sigara neler yapar, sigaranın içeriğinde bulunan zehirli maddeler, sigara içer içmez ortaya çıkan etkiler, sigaranın tetiklediği hastalıklar, pasif içicilik, sigaraya hiç başlamamak için ve başlamış olanların da bırakması için yapılması gerekenlerden bahsetti.

 

Eğitimin sonunda, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Sigaranın zararlı olduğunu ilk kızıldereliler ortaya koymadan önce biliniyor olsaydı kesinlikle yasak edilirdi. Sigara kullanımının En büyük hasarı damarlarımıza geliyor. Hadisler ışığında Lokman hekim diyor ki; İnsanoğlu 100-120 yıl yaşarken yeme içme kültürümüzle bunu 60-70 lere çekiyoruz. Bırakalım uzun yaşamayı da bizim için kaderi tayin etmekten ziyade yaşadığımız süre içerisinde sağlıklı yaşama gayretinde olmalıyız.” dedi.

 

Başkan Metin, Prof. Dr. Türüt tarafından verilen eğitimin çok güzel bir eğitim programı olduğunu ifade ederek, Prof. Dr. Hasan Türüt ve eğitime katılan personele teşekkür etti.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Belediyesi, Personeline, Sigaranın, Zararları, Anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı