Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 15:59
 
Rize Belediye Başkanı Metin'den 19 Mayıs Mesajı
Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Rize Belediye Başkanı Metin'den 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayımlayan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Mesajında;

 

“19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca ve ‘Kurtuluş’a dönüştüğü tarihtir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet edilmiştir ve ülkemizin geleceği, kendini her anlamda çok iyi yetiştirmiş gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Gençlerimize güveniyor, 101 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini layıkıyla geleceğe taşıyacaklarına inanıyoruz.

 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı yürekten kutluyor, bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Milli mücadele ruhuna sahip, aklı hür, vicdanı hür gençlerimizi en kalbi duygularımla kucaklıyor ve selamlıyorum. “ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Belediye, Başkanı, Metin'den, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı