Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 14:11
 
Rize 112 Acil Ekipleri Kesintisiz Görevde
Rize İl ambulans servisi başhekimliğine bağlı komuta kontrol merkezi ile 26 acil yardım istasyonu 54 ambulans ile hizmet veriyor.
SAĞLIK HABERLERİ Haberi
Rize 112 Acil Ekipleri Kesintisiz Görevde

Rize İl ambulans servisi başhekimliğine bağlı komuta kontrol merkezi ile 26 acil yardım istasyonu 54 ambulans ile hizmet veriyor.

 

Ayrıca 2 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi(UMKE) ile 1 snow-track kar aracı, 4 adet 4x4 kar ambulansı ile vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet verirken; Rize'de yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hastalar başta olmak üzere kronik rahatsızlığı bulunan kanser, gebe, diyaliz v.b. hastaların hastaneye nakilleri için kesintisiz hizmet veriyor.

 

Komuta kontrol merkezinde görevli personellerimiz 112 acil yardım hattına gelen çağrılar üzerine ambulans ve ekip yönlendirmesini yaparak, hastalarımıza acil ve kesintisiz hizmet vermek için yoğun çaba gösteriyor.

 

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize'de etkili olan kar yağışında görev yapan tüm sağlık personelleri ile gönüllü olarak müdürlük koordinesinde çalışarak vatandaşların kar yağışında mağdur olmaması için çalışan tüm personele teşekkür etti.

 

Kar yağışının, hastalara ulaşmakta bazı zorluklar çıkardığını bu durumun özellikle acil hastalar ve hamilelerle diyaliz hastaları gibi kronik hastalığı olanları etkilediğini aktaran Dr. Tepe, bu hastaların bazılarını Rize Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda  ücretsiz misafir ettiklerini ve diyaliz ünitelerine verilen talimatla seans zorunluluğunu da kaldırdıklarını, diyaliz hastalarının kar engeli ortadan kalkıncaya dek ‘diyaliz seansına geç kaldım' endişesi yaşamayacaklarını kaydetti.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, 112, Acil, Ekipleri, Kesintisiz, Görevde,
Yorumlar
Haber Yazılımı