Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 16:04
 
Öğretmenler Hayat Kurtaracak
Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda ilkyardım ekiplerinde görevlendirilen öğretmenler için “İlkyardım Eğitim Merkezi” nde 2018-2019 eğitimleri başladı.
EĞİTİM HABERLERİ Haberi
Öğretmenler Hayat Kurtaracak

İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları kapsamında bu yıl 210 öğretmenin bu eğitimlere dâhil edilmesi planlanıyor. Eğitimlere katılan, teorik ve uygulamalı sınavlarda başarılı olan kursiyer öğretmenlere ilkyardımcı sertifikası ile ilkyardımcı kimlik belgesi verilecek.  Böylece bu eğitime katılan her bir öğretmen sadece okullarında değil, diğer zamanlarında da acil durumlarda insan hayatını kurtaracak ilkyardımı yapma becerisini kazanmış olacaklar.


İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK gerçekleştirilen eğitimlerin önemine vurgu yaparak, “Öncelikle, ilk yardım eğitimlerine daha geniş katılımlar sağlanması gerektiğinin en önemli nokta olduğunu belirtelim. Ülkemizde çok az sayıda kişi, acil müdahale gerektiren durumlarda neler yapılabileceğini biliyor. Gerek sürücü belgesi eğitimlerinde gerekse diğer eğitimlerde ilk yardım öğrenmiş olmasına rağmen, ülkemizde yaşanan kaza oranı sıklıklarını göz önünde bulundurduğumuzda, bilinçli ve kuralları iyi bilen kişi sayısının yetersiz kaldığını görüyoruz. Okullarımız hayatın ta kendisi olduğuna göre buralarda da hayati önem taşıyan kazalarla karşılaşılabilir. Bu anlamda eğitimin en önemli kişisi olan öğretmenlerimizin ilk yardım eğitimlerini almasının ayrı bir önemi bulunmaktadır.” dedi.

 

Kaynak: (-) - Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Editör: Admin
Etiketler: Öğretmenler, Hayat, Kurtaracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı