Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 15:51
 
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı
Geçtiğimiz yıl 15 Aralık günü Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulundan başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp” bu yılda yeniden hayata geçirilerek İkizdere’den start verdi.
SPOR HABERLERİ Haberi
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı

Geçtiğimiz yıl 15 Aralık günü Şevket Yardımcı İlk Öğretim okulundan başlatılan ve  56  okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp” bu yılda yeniden hayata geçirilerek İkizdere’den start  verdi. 

 

Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına geçtiğimiz yıl start alan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi Çaykur Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından ilk olarak İkizdere Merkez İlk ve Orta öğretim okulunda uygulandı. Projeye desteğiyle bilinen ve geçtiğimiz haftalarda aramızdan ayrılan Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’ın ismi verildi. 

 

Bu yıl yeniden hayata geçirilen Proje ilk olarak İkizdere İlk ve Orta Öğretim kurumundan start aldı. Alt yapı yöneticilerimiz Serkan Karavin ve Sadullah Köse’nin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken ardından okulda bulunan yetenekli öğrencilerin seçimi için turnuva maçları yapıldı. 

 

Bu yıl yeniden start alan Proje için  konuşma yapan Altyapı Yöneticisi Serkan Karavin “Öncelikle Bize bu projede çok büyük destekleri olan ve emeği fazlasıyla bize yansımız olan ama aramızdan ayrılan Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi Yılmaz tekrar rahmetle anıyoruz. .Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla tanıştırmak, Çaykur Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. Geçtiğimiz yıl başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor. Geçen yıl tüm Rize genelinde 100’un üstünde öğrencimizi lisanslı olarak kulübümüze kazandırdık. Bu yıl bu sayıyı daha da artırmak istiyoruz. Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimiz de her minik de bir formamız olması lazım. Onlara formamızı dağıtıyoruz. Onları şimdiden ufaktan bu renklere alıştırmak gerek. İnşallah başarılı bir şekilde projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğiz”diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: 'Minik, Kalpler, Okul-Kulüp', Projesi, Yeniden, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı
'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Yeniden Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı