Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 11:09
 
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’ın 10 Kasım Mesajı
Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.
GÜNCEL HABERLER Haberi
Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz’ın 10 Kasım Mesajı

Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm mücadele gücünü Türk milletine olan inancından ve güveninden almıştır. Bu inanç ve güvenle Milli Mücadelenin fitilini milletiyle birlikte ateşleyen Gazi Mustafa Kemal, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başaran milletiyle beraber Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atmıştır. İstiklal mücadelesine önderlik ederek ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret gösteren Gazi Mustafa Kemal, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri,  “geldikleri gibi giderler” diyen bir iradeye liderlik yapan Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. 

 

Bu yolda biz de kendi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan; bilim, kültür ve sanattaki yenilikleri takip eden bir nesil için çabalıyoruz. Atatürk’ün “Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” sözleri ışığındaki nesli yetiştirmek en büyük arzumuzdur.

 

Milletin iradesini hiçe sayıp, piyonu oldukları ve uşaklık yaptıkları güçlere hizmet eden, kendi ülkesinin menfaatlerinden çok uşaklık yaptıkları ülke ve devletlerin menfaatlerini savunan hainlere “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu yanıtı bugün de aynı hainlerin kulaklarında çınlamaya devam etmektedir. Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu ve önüne çıkan her türlü engeli aşıp “dâhilî ve haricî bedhahlara ” hiçbir şekilde izin vermeyeceğini yakın zamanda gördük.  15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hâkimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele etmiştir. Bu mücadele de her türlü takdirin üzerindedir.

 

Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Türkiye bugün bölgesinde yıldızı parlayan, örnek gösterilen bir konuma yükselmiştir. Dünyada mazlumların umudu olan Türkiye, ideal ve ilke ile yoluna devam etmektedir.

 

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. 

 

Ahmet Hamdi YILMAZ

Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Eğitim, Müdürü, Ahmet, Hamdi, Yılmaz’ın, 10, Kasım, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı