Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
31 Ekim 2020 - Cumartesi 12:55
 
Mesut Yılmaz İçin Rize’de Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak
Eski Başbakanlardan ve Anavatan Partisi (ANAP) Eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz için memleketi Rize’de gıyabi cenaze namazı kılınacak.
Siyaset Haberi
Mesut Yılmaz İçin Rize’de Gıyabi Cenaze Namazı Kılınacak

Anavatan Partisi (ANAP) Rize Eski milletvekili Ahmet Kabil, Eski Başbakanlardan ve Anavatan Partisi (ANAP) Eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz için Pazar günü Rize Merkez 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında Öğle Namazından sona gıyabi cenaze namazı kılınacağını bildirdi.

 

Kabil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ANAP Rize Eski İl Başkanı Nusret Karaca ile fikir birliği yaparak gıyabi cenaze namazı kılınması kararı aldıklarını belirterek, “Türkiye’nin ve Rizemizin önemli değerlerinden medeharı iftiharımız, gururumuz, eski başbakanımız Sn Ahmet Mesut Yılmaz’ın İstanbul’daki cenaze merasimine gidemeyecekler için Başbakanımıza karşı son görevimizi yapabilmek maksadı ile 1 Kasım Pazar günü öğle namazından sonra Rize Merkez Şeyh Cami önünde Anavatan Partisi Eski İl Başkanı Nusret Karaca ile fikir birliği yaparak bütün halkımızla birlikte gıyabi cenaze namazı kılmayı uygun gördük. Rize Belediye Başkanımız Sn Rahmi Metin, meydanın tanzimi ve ses düzenini sağlayacak, Belediye Başkanımıza ve Valiliğimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Mesut, Yılmaz, İçin, Rize’de, Gıyabi, Cenaze, Namazı, Kılınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı