Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 10:16
 
Kayaklı Koşuda Rize'li Sporcular Derece İle Döndüler
Türkiye Kayak Federasyonu 2020 Faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu birinci etap müsabakaları Bitlis’de sona erdi. İlk gün klasik,ikinci gün ise teknik stilde yapılan ve kıyasıya mücadelenin yaşandığı organizasyona 22 ilden 250’ye yakın sporcu katılım sağladı.
SPOR HABERLERİ Haberi
Kayaklı Koşuda Rize'li Sporcular Derece İle Döndüler

Bitlis-Tatvan Karayolu üzerinde bulunan El Aman Hanı kayak pistinde yapılan müsabakalar karın ve havanın güzel olması sebebiyle vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

 

İki günün sonunda Rizeli sporcular U12 Erkekler Klasik Kadir BİLOĞLU
TÜRKİYE 2., U12 Erkekler Serbest Stil Kadir BİLOĞLU TÜRKİYE 3.,U16 Kızlar Serbest Stil Zülfiye SOYASLAN TÜRKİYE 2. ,U12 Kızlar Serbest Stil Medine KARAMAN TÜRKİYE 4.,  U13 Kızlar Serbest Stil Sena KARAMAN TÜRKİYE 4. olarak Rize de bir ilke daha imza attılar.

 

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yeni başlatmış olduğumuz kayaklı koşu sporun kısa zamanda Türkiye de derece yapması bu sporda doğru yolda olduğumuzun göstergesidir, öte yandan Çalışmalarını Çamlıhemşinde sürdüren, İlimizi temsil eden ve dereceye giren spocularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum dedi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Kayaklı, Koşuda, Rize'li, Sporcular, Derece, İle, Döndüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı