Haber Detayı
22 Kasım 2021 - Pazartesi 22:00
 
Kalkandere Şehidinin Babası Hakka Yürüdü
15 Temmuz Darbe Girişimi Sırasında Görevi Başında Şehit Edilen Kalkandereli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Fikret Metin Öztürk'ün Babası Bayram Öztürk Tedavi Gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Hayatını Kaybetti
Rize Haberleri Haberi
Kalkandere Şehidinin Babası Hakka Yürüdü

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit edilen Kalkandereli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Fikret Metin Öztürk'ün babası Bayram Öztürk tedavi gördüğü Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

 

Yaşlılığa bağlı çoklu organ yetmezliği nedeni ile 20 gündür yoğun bakımda tedavi altında olan Öztürk; 22.11.2021 Pazartesi akşam saatlerinde yaşam mücadelesini kaybederek hakka yürüdü.

 

Şehit Fikret Metin Öztürk'ün babası Bayram Öztürk'ün cenazesi 23.11.2021 Salı (yarın) günü Kalkandere Merkez camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Kalkandere Yukarı Tatlısu mahallesinde bulunan aile kabristanlığına defin edilecektir.

 

Güncel53 & Güncel Rize Gazetesi ailesi olarak merhum Bayram Öztürk amcamıza Allah'dan rahmet, başta acılı yakınlarına ve Kalkandereli hemşehrilerimize sabırlar diliyoruz.

 

Şehit Fikret Metin ÖZTÜRK Kimdir?

 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında görevi başında bulunan Özel Harekât Müdürü Fikret Metin Öztürk, Ankara Gölbaşı'na yapılan bombalı saldırı sebebiyle şehit oldu. Öztürk, önceki görev yeri olan Çorum'da müzakereci polis olarak 15 kişiyi intihardan vazgeçirmişti.

 

3. sınıf Emniyet Müdürü 51 yaşındaki Fikret Metin Öztürk, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevi başındaydı. Harekat binasına saldıran FETÖ'cü hainlerle çatışan Öztürk, bombalı saldırıda şehit düştü.

 

Rize Kalkandereli Fikret Metin Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıydı. Çorum´da hemşire olarak görev yapan eşi Hatice Öztürk, 13 yaşındaki kızı Elif Ülkü ve 3 yaşındaki oğlu Ahmet Oğuz, şehadet haberini Çorum'da aldı.

 

Gölbaşı Özel Harekat Şube Müdürlüğü´ne düzenlenen saldırıda şehit olan Fikret Metin Öztürk´ün, Çorum´da görev yaptığı sırada intihar girişimi vakalarında müzakereci olarak görev yaptığı ve yaklaşık 15 kişiyi intihardan vazgeçirdiği ortaya çıktı. Öztürk, geçici görevle Cizre, Silopi, Şırnak ve Sur´daki operasyonlarda da yer almıştı.

 

Şehit Fikret Metin Öztürk´ün cenazesi, 18 Temmuz günü Edirnekapı Şehitliğine defnedildi. Şehidin ismi, doğum yeri Rize´nin Kalkandere ilçesindeki çok programlı liseye ve İstanbul Fatih'te bir ilkokula verildi.

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Kalkandere, Şehidinin, Babası, Hakka, Yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı