Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 10:45
 
Kalkandere Kaymakamı Yılmaz'dan 23 Nisan Mesajı
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Kalkandere Kaymakamı Yılmaz'dan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayımlayan Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz Mesajında;

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ülkesini milletini seven, ülkesi için çalışıp üreten bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir.

 

Bugün Milletçe ülkemizin her köşesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışının 100. Yıldönümünü ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

 

23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk Milletinin kurtuluşuna zemin hazırlayan, halkın kendi egemenliğini eline aldığı ve ülkenin önüne yeni ufuklar açan bir dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara bayram olarak hediye etmiştir.

 

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden ve dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayramdır.

 

Sevgili Çocuklar,

 

Sizler, ilmin ve fennin ışığında en iyi eğitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz ve geleceğimiz olacaksınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

 

Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve Milli Meclisin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Sevgi dolu yürekleri ile bu güne anlam katan mutlu ilçemizin, mutlu çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Kalkandere, Kaymakamı, Yılmaz'dan, 23, Nisan, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı