Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 14:11
 
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz; 30 Ağustos Zafer Bayramı Münasebeti İle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kaymakam Yılmaz Yayınlamış Olduğu Mesajda;

 

Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97’nci yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

 

Bugün üzerinde yaşadığımız topraklar, tarih boyunca jeopolitik konumu sebebiyle başka milletlerin sahip olmak istediği yerlerden biri olmuştur. Bu eşsiz topraklara sahip olmak isteyen batılı güçler, çok değil daha bir asır kadar önce ülkemizi parçalamak, milletimizi tarih sahnesinden silmek istemiş, bizleri çetin bir kurtuluş savaşına sürüklemişlerdir. Sadece düşmanla değil yokluklarla da mücadele eden Aziz Milletimiz, azmi ve inancı sayesinde düşmanının kirli emellerini tersine çevirmeyi başarmış, istiklal mücadelesinden zaferle çıkmıştır. 1071 zaferiyle ayak bastığımız vatanımızın tapusu 30 Ağustos zaferi ile tescillenmiştir. Bu nedenledir ki milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını koruyacak ve asla kimseye boyun eğmeyecektir.

 

Bu duygularla, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Kalkandere, Kaymakamı, Sercan, Yılmaz'dan, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı