Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 00:12
 
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz'dan "10 Kasım Atatürk’ü Anma" Mesajı
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz; Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıl Dönümü Münasebeti İle Bir Mesaj Yayımladı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Kalkandere Kaymakamı Sercan Yılmaz'dan

Kaymakam Yılmaz Yayınlamış Olduğu Mesajda;

 

''10 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrıldığı ama fikirleriyle sonsuza kadar yaşamaya başladığı gündür. Bu özel günde O’nu, milletçe anıyor, özlemle arıyor ve derinden anlıyoruz.

 

Atatürk; üstün kişiliği, liderlik yeteneği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş sayılı devlet adamlarından biridir. O, istiklâl ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, başka milletlere de örnek olmuş tarihi bir kişiliktir.

 

Kendisini aziz milletine adamış olan Atatürk’ün manevî varlığı ile Türk milletine öncülük eden idealleri hâlâ geçerlidir ve dünyanın geldiği noktada en çok da ihtiyaç duyulan şeylerdir. O’nun ideal ve emanetleri milletimizce sonsuza kadar yaşatılacaktır.

 

Bu vesileyle, ebediyete irtihalinin 81. yıldönümünde ulu önder Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.'' ifaderlerine yer verdi.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Kalkandere, Kaymakamı, Sercan, Yılmaz'dan, "10, Kasım, Atatürk’ü, Anma", Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı