Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 10:53
 
Kadromuzda Genç ve Tecrübeli Oyuncuları Birlikte Harmanlayacağız
SPOR HABERLERİ Haberi
Kadromuzda Genç ve Tecrübeli Oyuncuları Birlikte Harmanlayacağız

Gazetemize özel açıklamalardan bulunan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal; geçen yıl kiralık oyuncularla sezonu tamamladıklarını, bu nedenle yeniden bir kadro yapılanmasına gideceklerini ifade etti. Başkan Kartal, “Kulübün ekonomik anlamda sıkıntıya girmemesi için ara transferde yarım sezonluk sözleşme yapmıştık. Bunu da başardık. Hasbelkader düşebilirdik ama inancımız hiç o yönde değildi ve başarılı olduk. Yeni alacağımız genç sporcularla omurgayı oturtarak bundan sonraki senelerde de daha rahat olalım düşüncesiyle transfer yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Yeniden yapılanmada gençlerle tecrübeli oyuncuları karma yapacaklarını ifade ederek, “Hocamız yeni kadro yapılanmasında 14 yeni oyuncu istedi. Bu oyuncuları alırken yarısı tecrübeli yarısı gençlerden oluşacak. Sportif Menajerimiz Yılmaz Bal transfer görüşmelerini yürütüyor. Bu ay içerisinde 3-5 oyuncuyu renklerimize bağlamak istiyoruz. Şu an anlaştığımız 2 oyuncu var ama tatildeler, tatil dönüşü bu oyuncularla sözleşme yapacağız. Amacımız biran önce transferleri tamamlamak” dedi.

 

Çaykur Rizespor'da çok olumlu bir havanın hâkim olduğunun altını çizen Kartal, oyuncu arama çalışmalarının devam ettiğini ve kısa sürede transferler için çalışmaya başlayacaklarını belirterek şunları kaydetti: "Ekibimiz, hem hocamız hem sportif direktörümüz birlikte transferlere çalışıyor. Mutlak suretle iyi sporcular bulacağımıza eminiz. Ara transferde bize katılan çocukların hepsi parladı, belli bir seviyeye geldi. Bu bir başka kulüpte olsa böyle olmazdı. Bizim kulüpte istikrar ve kaynaşma var. Kulübe gelen çocuğun rahatsızlığı yok artık. Ekonomik sıkıntısı, hocasıyla, yöneticisiyle problemi yok. Böyle bir kulüpte de başarılı olmaması için hiçbir sebep yok. Bu transferlerde de çok iyi çocuklar çıkaracağız diye düşünüyorum. İsmail hocanın bir portföyü var, sportif direktörümüzün de bir portföyü var. İki portföy birleştirdiler, yapacakları bir toplantıda nihai olarak kimlerle görüşmemiz gerektiğini belirleyecekler. Onlarla da görüşmelere başlayacağız. Bir hafta içinde bayağı bir yol kat edeceğiz. Hızlı bir şekilde transferi tamamlamak istiyoruz."

 

 

 

Kulüp Başkanı olarak büyük hedeflerini olduğunu kaydeden Hasan Kartal, “Geçen yıl önümüz VAR ile kesilmeseydi ilk beşe girip ülkemizi UEFA Kupasında temsil etme hakkına kavuşmuştuk. Ama geçen yıl bizi engellediler. Bu sezon hedefimiz ilk beş olacak. Buna göre bir kadro oluşturacağız. Geçen yılki kadromuzdan 13 oyuncu aramızdan ayrıldı. Sadece elimizde beş oyuncu var. Birde Vedat Muriqi var. Vedat’ ın durumunun ne olacağına henüz karar vermedik. Islak imza atılmadan hiçbir transfer bitmez” dedi

Yeni teknik direktör İsmail Kartal’ ın Rizeli olması nedeniyle kendisine çok güvendiğini kaydederek, “İsmail Hocanın Rizeli olması, taraftarın kendisine sahip çıkması takım için önemlidir. Camiamız Hocamızı bağrına bastı. Taraftarın hocaya sahip çıkması takımı menfi yönden büyük etki yapar. Alacağımızın oyuncularında takıma erken uyum sağlamaları çok önemlidir. Bu nedenle kamptan önce transferi tamamlamak istiyoruz” dedi.

 

Geçen yıl yaşadıkları sıkıntıları tekrar yaşamak istemediklerini kaydeden Başkan Kartal, “Ben göreve geldiğimde bir kadro oluşturulmuştu. Ama kapasite olarak süper lig seviyesinde değildi. O nedenle devre arasında yeniden bir yapılanma yaptık. Ama alınan oyuncuları kiralık aldık. Yeni transfer politikamızda kiralık oyuncuya en son tercih olarak bakıyoruz” dedi.

 

Rizespor ile Federasyon arasında geçen yıl yaşanan sıkıntının yeni sezonda yaşanmayacağını kaydeden Başkan Hasan Kartal, “Geçen yıl yaşanan sıkıntılar yüzünden VAR ile en az 12 puanımız gitti Bu yıl yeni federasyon başkanından VAR ile adil olunulması sözünü aldık. İnşallah bu sezon VAR sıkıntısı yaşamayız. Şimdi yayıncı kuruluş ile Federasyon arasında bir sıkıntı yaşanıyor. Yayıncı kuruluşla ilgili ufak tefek sorunlar var ama aşılmayacak sorunlar değil. Hem federasyon başkanımız hem Kulüpler Birliği başkanımız o işle ilgileniyor. Bu toplantının benim için özeti şöyle oldu, transferleri düzgün yapacaksın, kulübü borçlandırmayacaksın. Çok büyük bir gelir olduğunu düşünmeyeceksin, ayağını yorganına göre uzatacaksın, kulübü sıkıntıya sokmayacaksın." değerlendirmesinde bulundu.

 

Yayıncı kuruluşun sözleşme iptalinin gerçekleşmeyeceğini düşündüğünü vurgulayan Hasan Kartal, "Zannetmiyorum o aşamaya gidecek kadar sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Epey bir yatırım yapılmış, öyle rastgele bir şirket değil. Büyük bir yatırım yapmış bu şirket. Bırakıp gidiyorum diye bir hava yok. Ufak tefek sorunlar var. Bu sorunlar da çözülür diye düşünüyorum. Komisyonların hukuki araştırması hem de görüşmeleri sağlamak için komisyon oluşturulması istendi. Arkadaşlarımız 1 hafta içinde bu işi çözerler diye düşünüyorum. Önümüzdeki ayın 5'ine doğru bir ödeme yapılması gerekiyor." şeklinde yorum yaptı.

Kaynak: (İG) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Kadromuzda, Genç, ve, Tecrübeli, Oyuncuları, Birlikte, Harmanlayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı