Haber Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 14:49
 
İl Genel Meclisinde Gündem Afet ve Acil Durum
Rize İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi’nin 2019 yılı mali bütçesinin şekillendirilmesi çerçevesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk’u misafir etti.
RİZE HABERLERİ Haberi
İl Genel Meclisinde Gündem Afet ve Acil Durum

İl Genel Meclisinin Kasın aylık olağan toplantılarının 18. Birleşimi Meclis Başkanı Mehmet Kazancı başkanlığında yapıldı. Toplantıya, İl Genel Meclisi Üyeleri ile İl Özel İdaresi Birim Müdürlerinden Encümen Müdürü Ahmet Yıldırım katıldı.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk, yaptığı sunumla son yıllarda Rize’de yaşanan afetler ve bu afetlerle ilgili yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verdi. Ayrıca, Doğu Karadeniz Bölgesine hitap edecek şekilde yapımı devam eden Rize Afet Kompleksiyle ilgili son durumu aktaran Kurk, projeye desteklerinden ötürü Meclis Başkanı Mehmet Kazancı’ya ve İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

 

Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Genel Meclisine verdiği bilgilerden ötürü İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakir Kurk’a teşekkür ederek “ilimiz, ülke geneline kıyasla yoğun yağış alan bir bölge olması hasebiyle çeşitli dönemlerde afetler yaşanmaktayız. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, yaşanan afetlerde milletimizin yanında ilk yer alan ve kara gün dostluğunu yapan kurumumuzdur. Dolayısıyla değerli müdürümüz ve ekibi bu alanda yaptıkları çalışmalarla takdiri hak etmektedir. Başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

 

Doğu Karadeniz Bölgesindeki illeri kapsayacak şekilde Rize Merkez’de yapılması planlanan Rize Afet Kompleksi projesine de değinen Başkan Kazancı, “Bölge illerinin yoğun taleplerine rağmen ilimize kazandırılan Rize Afet Kompleksi Projesi, içerisinde ilimize ve bölge illerimize hitap edecek tüm ekip ve imkanları barındıracak olmasıyla ilimiz açısından büyük bir öneme sahip olacak. Bu projenin ilimize kazandırılmasında yoğun mesai harcayan AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Rize Milletvekilimiz Hayati Yazıcı, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız ve Rize Milletvekilimiz Muhammed Avcı ile Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı ve Rize Milletvekilimiz Osman Aşkın Bak’a İl Genel Meclisimiz ve Vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Dileğimiz bölgemizde bu afetlerin tekrar yaşanmaması ve milletimizin bu afetlerden can ve mal kaybı görmemesidir” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (-) - Rize İl Özel İdaresi Editör: Admin
Etiketler: İl, Genel, Meclisinde, Gündem, Afet, ve, Acil, Durum,
Yorumlar
Haber Yazılımı