Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 13:49
 
Hasan Kartal, Rizespor’u Düzlüğe Çıkartacağım
SPOR HABERLERİ Haberi
Hasan Kartal, Rizespor’u Düzlüğe Çıkartacağım

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kartal,  sportif başarı ile kulübün içinde bulunduğu ekonomik durumu düzlüğe çıkarmak istediğini söyledi. Başkan Kartal istifa eden yöneticilerin kendi sistemini beğenmediğini ifade ederek; “Bu arkadaşların bir mazereti var tabi ki. Bu arkadaşlarımızla gayet iyi şekilde götürmüştük, bugünde gayet güzel ayrıldık. İstifa eden arkadaşlar belki benim yönetim tarzımı beğenmemiştirler, belki gerçekten dilekçelerinde yazdıkları nedenlerden dolayı ayrılmıştırlar, bu soruyu onlara sorarsanız daha iyi olur. Genel olarak yönetimde yer alan arkadaşlarla bir problemimiz yok. Kongrenin ileri bir tarihe ertelenmesinin sebebi, yönetim kurulu içinde bazı problemler olunca mecburen ertelendik. Ocak ayının 27’sinde inşallah hem A.Ş nin hem de derneğin genel kurulunu yapacağız ve yeni yönetimle devam edeceğiz. Genel kurul öncesi A.Ş ortakları ile bir araya geleceğiz. Benim temennin hep bir araya gelerek, tartışmalı bir genel kurul olması. Ne kadar fazla katılım olursa, ne kadar fazla Rizespor’u tartışırsak o kadar iyi olur. Ama genel kuruldan önce de en azından büyük ortaklarından ve eski başkanlık yapanlardan bir kaçını ziyaret etmek istiyorum, onların da fikirleri olabilir. Ben herkesle diyalog içinde olmayı istiyorum, güzel bir yönetimle devam etmek istiyorum” dedi”

 

Kendisinin başkan oluşunun mecburiyetten kaynaklandığını ifade eden Başkan Kartal;” Bizden büyük, güvendiğimiz, sevdiğimiz insanların size bir görev verdiklerinde bunu yapmak zorundasınız. Ben bir görev üstlendim ve bu görevi en iyi şekilde yapmak istiyorum. Ben buraya bu işi düzeltmek için geldim ve düzelteceğim. Ben geldiğimden çok mu memnunum? Derseniz, ben size samimi olarak “ evet Rizespor başkanlığını çok isterdim, bu bana gurur verir “ derim ama böyle olacağını da pek düşünmemiştim, burada ben sıkıntı yaşıyorum, gece uykum kaçıyor, borçları bilmezsem, muhasebeye hâkim olmazsam o zaman biraz daha rahat olursun, yani bir yerde para bulursun, geçiştirirsin, sonra ne olur, takımı ligde tutarsın. Sonra da çok sıkışırsan hadi bana eyvallah diyerek çekip gidersin ama benim yapım öyle değilim. Ben fotoğrafı çekeceğim ve o fotoğrafı iyi okuyarak ona göre ne yapabilirim onun uğraşı içindeyim”

 

İlk devrenin bitimine beş hafta kala önlerinde oynanacak olan Sivasspor maçının önemine değinen Başkan Hasan Kartal;” Çok karamsar bir tablo yok, önce Sivasspor maçından güzel bir sonuç almamız lazım. Bu süreçte iç sahada oynayacağımız MKE Ankaragücü ve Alanyaspor maçları önemli. Karamsar ne zaman olur? İç sahada oynayacağımız iki maçtan mağlup olursak o zaman karamsar bir tablo çizilir. Okan hoca ile görüştüm. Okan hocanın bana dediği” Elimde ki malzeme bu”. Bu malzeme çerçevesinde bir şeyler yapacak. Ara transfer döneminde eksikleri biliyor ama bu dönemde transfer zor. Hocanın ara transferde oluşturduğu liste var ve onlarla ilgili bir girişimlerde bulunacağız. Hoca ile devamlı görüşüyorum, oyuncularımla konuştum ve sportif başarıya ihtiyacımız olduğunu kendilerine söyledim, Sivasspor maçı öncesi futbolculara bir kısım ödeme yapacağım” cümlesini kullandı.

Kaynak: (İG) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Hasan, Kartal,, Rizespor’u, Düzlüğe, Çıkartacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı