Haber Detayı
12 Ekim 2020 - Pazartesi 13:36
 
Dikkat! Rize Valiliği'nden Uyarı
Rize Valiliği, Rize Valisi Kemal Çeber ve Valilik adını kullanarak yardım talep eden art niyetli kişilere itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
Rize Haberleri Haberi
Dikkat! Rize Valiliği'nden Uyarı

Rize Valiliği tarafından yapılan açıklamada, son günlerde bazı art niyetli kişi veya kişilerin Rize Valisi Kemal Çeber ve Valilik adını kullanarak yardım ve bağış taleplerinde bulunduklarına yönelik duyumlar alındığı kaydedilerek, hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan yardım talebinde bulunulmasının mümkün olmayacağı kaydedildi.


Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Son günlerde; bazı art niyetli kişi veya kişilerin Rize Valiliği ve hatta bizzat Rize Valisi Kemal Çeber ismini kullanarak, İlimizde faaliyet gösteren esnaflar ile Rize dışındaki hayırseverlerimizin iyi niyet duyguları istismar ederek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunduğuna dair duyumlar alınmaktadır.


Sayın Valimizin şahsı veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir.


Bu itibarla; başta Valimiz Kemal Çeber olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında görüşülen esnaf ve vatandaşlarımız yardım talep eden kişilere itibar etmemelidir.


Esnaflarımız ve vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğimize veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme yapmamaları önem taşımaktadır.”

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Dikkat!, Rize, Valiliği'nden, Uyarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı