Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 10:08
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Putin Görüşmesinde Dağlık Karabağ, Suriye Ve Libya Konuları Görüşüldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde çatışmaların devam ettiği Dağlık Karabağ, Suriye ve Libya konularının görüşüldüğü bildirildi.
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Putin Görüşmesinde Dağlık Karabağ, Suriye Ve Libya Konuları Görüşüldü

Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İki liderin telefon görüşmesinde Suriye'deki gelişmeleri ele aldığı, Astana sürecine atıfta bulunularak siyasi çözümün tekrarlandığı belirtildi. Görüşmede ayrıca Libya'da devam eden süreç ile birlikte çatışmaların devam ettiği Dağlık Karabağ konusunun ele alındığı, Putin'in ateşkes anlaşmalarıyla ilgili Erdoğan'a bilgi verdiği belirtildi. Açıklamada, "Vladimir Putin, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle temasları ve çatışmaların sonlandırılmasıyla ilgili atılan ateşkes adımları hakkında bilgi verdi" denildi.

 

 

Erdoğan ve Putin'in dış politika başta olmak üzere savunma ve iki ülke arasındaki iş birliklerinin sürdürülmesi konusunda hemfikir olduğu aktarıldı.

Kaynak: (GH) - Güncel Haber Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, İle, Putin, Görüşmesinde, Dağlık, Karabağ,, Suriye, Ve, Libya, Konuları, Görüşüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı