Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
10 Kasım 2018 - Cumartesi 15:30
 
Cumhurbaşkanı Erdoğanʹdan ABDʹye tepki!
Siyaset Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğanʹdan ABDʹye tepki!

Türkiyeʹnin terör örgütleri eliyle bombalar patlatılarak, sınırları boyunca terör koridorları kurularak bu mücadelesinden vazgeçirilmeye çalışıldığını belirten Erdoğan, ˮİşte bu gece maalesef Hakkariʹde bir mühimmat depomuzdaki patlama sebebiyle şu an itibariyle 4 evladımız şehit oldu ve 20 civarında yaralımız var. Allahʹtan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz.ˮ diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: ˮTıpkı ecdadımızın yaptığı gibi bir yandan arkamızdan kurulan tuzakları bozarak, bir yandan hedeflerimize sıkı sıkı sarılarak tarihin önümüze açtığı yolda yürümeye devam ediyoruz. Görünürde Kandilʹdeki PKKʹyı terör örgütü ilan edip, elebaşları için ödül koyanların arka planda aynı teröristlerle nasıl iş tuttuklarını da çok iyi biliyoruz. Aynı örgütün namlularını ülkemize çevirmiş Suriyeʹdeki mensuplarıyla kolkola girip, devriye gezerken Irakʹtaki elebaşlarını hedef gösterenler kendilerince bizi kandıracaklarını sanıyorlar. Hepsini gayet iyi biliyoruz. Halbuki biz onlara her fırsatta bu oyunun tutmayacağını, terör örgütleriyle yol yürüyenlerin akıbetlerinin hüsran olacağını hep söyledik, söylüyoruz. Tabi bu arada boş da durmuyoruz. İşte bir hafta içinde 15 terörist etkisiz hale getirildi.ˮ

 

KANDİL VE SİNCAR MESAJI

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarının ardından İdlibʹde de güvenliği ve huzuru sağlama yönünde önemli adımlar attıklarına işaret eden Erdoğan, ˮAynı şekilde Kuzey Irakʹtaki terör yuvalarını birer birer dağıtarak Kandilʹi de Sincarʹı da teröristlerin başına yıkma yolunda ilerliyoruz. Fıratʹın doğusundaki Suriyeli kardeşlerimizin bölücü terör örgütünün pençesi altında inim inim inlediğinin farkındayız. İnşallah çok yakında bu bölgedeki mazlumları da güvene ve huzura kavuşturacağız.ˮ değerlendirmesini yaptı. Bu adımları DEAŞ kuklasını ortaya sürerek kesebileceklerini sananların yanıldıklarını görmeye başladıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiyeʹye karşı yürütülen küresel yalan ve iftira kampanyalarının en büyük kaynağı haline gelen Feto ihanet çetesinin çırpınışlarının da artık fayda vermeyeceğini vurguladı. Erdoğan, ˮDeşifre olmuş oyun, başarısızlığa mahkumdur. Biz bu oyunu çözdük. İnşallah en kısa sürede bize kurulan tuzakları sahipleri ve piyonlarının başlarına geçirip, yolumuza devam edeceğiz.ˮ ifadesini kullandı.

 

FRANSAʹDA TRUMP İLE GÖRÜŞECEK

Cuımhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransaʹda 1. Dünya Savaşıʹnın sona ermesinin 100. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreni ve Paris Barış Forumuʹna katılmak üzere bugün Parisʹe gidiyor.Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macronʹun ev sahipliğindeki anma törenlerinde Türkiyeʹyi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil edecek. Törenlere ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Şansölyesi Angela Merkelʹin de aralarında olduğu 80 ülkenin lideri katılacak. Erdoğanʹın Fransaʹda ABD Başkanı Trump ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğanʹdan, ABDʹye, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı