Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 18:38
 
CHP Milletvekili Bekaroğlu; Demirtaş'ı Serbest Bırakın
CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP'li Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için çağrıda bulundu.
Türkiye Haberi
CHP Milletvekili Bekaroğlu; Demirtaş'ı Serbest Bırakın

Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde bulunan Şelahattın Demirtaş için çağrıda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu"Demirtaş'ı serbest bırakın" dedi.

 

Demirtaş'ın avukatları mahsupluk başvuru yapmıştı

 

Edirne'de tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için avukatları tutuklu bulunduğu davada cezaevinde kaldığı süre için mahsupluk başvurusu yapmıştı. Mahkeme, mahsupluk başvurusunu kabul ederse Demirtaş yaklaşık 3 yıldır tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye olacak.

 

Bekaroğlu: Demirtaş'ın serbest bırakın

 

Kişisel Twitter hesabından, Kandıra Cezaevi'nde bulunan Sırrı Süreyya Önder ile Demirtaş'ın BDP milletvekili oldukları dönemde, Abdullah Öcalan'ın mektubunu Kandil'e ulaştırmalarının ardından yaptıkları açıklamaya dair bir video paylaşan Bekaroğlu, şunları söyledi:

 

"Demirtaş'ı serbest bırakın, TBMM'de bir komisyon kurun, çözüm süreci tekrar başlasın. Annelerin acıları ancak böyle diner. 'Son terörist öldürülene kadar' yöntemi yanlış, 'sivil toplum' yürüyüşleri ile de bir yere gidilemez."

 

 

 

Kaynak: https://www.yeniakit.com.tr

Kaynak: Editör: Admin
Etiketler: CHP, Milletvekili, Bekaroğlu;, Demirtaş'ı, Serbest, Bırakın,
Yorumlar
Haber Yazılımı