Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 15:13
 
ÇAYKUR'un Bölgelere Özel Çaylarına İlgi Büyük
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nce (ÇAYKUR) bölgelere özel üretilen hediyelik çaylar, tüketicilerden ilgi görüyor. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduğumuz en özel çaylarımız yoğun ilgi görüyor" dedi.
Rize Haberleri Haberi
ÇAYKUR'un Bölgelere Özel Çaylarına İlgi Büyük

Çay tiryakilerinin beğenisine sunmak amacıyla oluşturduğu özel konseptle Rize, Artvin, Giresun, Erzurum, İstanbul ve Ankara'da özel çay satış mağazaları açan Çaykur, 90 çeşit ürününü tüketicilerle buluşturuyor. Çaykur'un tüm çay çeşitlerinin bir arada bulunduğu mağazaların açıldığı il ve bölgelere özel de çaylar üretiliyor. Elek altı olarak bilinen en özel çaylardan dolum yapılan paketlere, Başkent Meclis, Uzungöl, Elekaltı, Ovit, Ayasofya, Kemalpaşa, 42 nolu Tirebolu, Kafkasör, Palandöken ve Organik Rize Çayı adı verildi. Çaykur'un bölgelere özel çayları tüketicilerden büyük ilgi görüyor. 

 

'En özel çayımız'

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay satış mağazalarını açtığımız bölgelere özel ürünler üretiyoruz. Her mağazamıza özel, o bölgeye ait bir sembolü taşıyan ve sadece o mağazada satılmak üzere özel bir çeşidi yapalım istedik. Erzurum'dakine Palandöken Çifte Minare sembolleri içeren paketiyle Palandöken çayı, İstanbul'daki mağazamızda satılan İstanbul'la özdeşleşen ve kentin en özel sembollerinden Ayasofya Camii'nden esinlenerek Ayasofya diye belirledik. Başkentimiz Ankara için yaptığımız çaya ise Başkent Meclis Çayı adını verdik. Bu özel çaylarımıza elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduk. Çaylarımız yoğun ilgi görüyor" dedi.

 

Aroma katkılı yeni ürünler için çalışmalar yürüttüklerini belirten Alim, yakında bu ürünlerin de piyasaya çıkacağını söyledi.

 

 

Rize Haberleri

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: ÇAYKUR'un, Bölgelere, Özel, Çaylarına, İlgi, Büyük,
Yorumlar
Haber Yazılımı