Haber Detayı
30 Aralık 2018 - Pazar 22:36
 
Çaykur Rizespor Üst Sıraları Hedefliyor
SPOR HABERLERİ Haberi
Çaykur Rizespor Üst Sıraları Hedefliyor

Kartal, Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Çaykur Rizespor’un mali tablosu ve hedeflerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Bütçeyi aşmayacak şekilde transfer çalışmalarını yürüttüklerini anlatan Kartal, “Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Çaykur Rizespor’un bu şekilde yönetilmeye devam ettiği sürece ekonomik problem yaşayacağını zannetmiyorum.” dedi.

 

“Çaykur Rizespor’da problem yok.” diyen Kartal, şunları kaydetti: “Har vurup harman savurmazsan, sporcunun parasını zamanında ödersen, sporcular arasında dengeyi oluşturursan sıkıntı yaşamazsın. Futbolcunun birine 2 milyon avro, diğerine 200 bin avro verirsen o takımı bir arada tutamazsın. İnşallah bu yönetim devam ederse Çaykur Rizespor’un üst sıralara oynayacağına eminim. İyi yönetilememiş kulüpler yukarılarda. Bu borçlar ödenmediği zaman ne olacak? Bu kulüpler mutlaka aşağıya gidecek. Çaykur Rizespor’un hedefi mutlaka yukarılara oynamak. En azından ilk 10’nun içinde olmalıyız. Hiç belli olmaz, sürpriz de yapabiliriz.”

 

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kartal ilk 10 hedefini gerçekleştirebilmek için transferde Okan Buruk’ un istediği oyuncuları alacaklarını kaydederek, “Hocamız bizden 6 oyuncu istedi. Sezonun ilk yarısını bitirince transfer için kolları sıvadık. Hem hocamız hem ben hem de menajerimiz 3 ayrı koldan transfer çalışmalarını yürütüyoruz. Kampa en az 3-4 oyuncuyu yetiştirmek istiyoruz. Bu anlamda önceliğimiz süper ligden alacağımız oyuncular oldu. Şu an süper ligde oynayan 9 oyuncu ile görüşmeleri sürdürüyoruz” dedi

 
Kaynak: (-) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Çaykur, Rizespor, Üst, Sıraları, Hedefliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı